Ron Jackson's Flubby Dubby1 lipca 2006, godzina 19:00, Rynek Starego Miasta
12. MIĘDZYNARODOWY PLENEROWY FESTIWAL JAZZ NA STARÓWCE

O festiwaluProgramArtyściGalerieOrganizatorPatroniSponsorzyDla mediówArchiwumKontaktEnglish

Archiwum Festiwalu Jazz Na Starówce

2023202220212020201920182016201320122011201020092008200720062005


Ron Jackson's Flubby Dubby

1 lipca 2006, godzina 19:00, Rynek Starego Miasta


Ron Jackson - gitary
Greg Lewis - organy hammonda
T.K. Blue - saksofon
Chris Brown - perkusja


Wydarzenie! Prapremiera!
Jeden z najciekawszych gitarzystów w premierowym projekcie.


Wydarzenie! Podwójna prapremiera! Po raz pierwszy wystąpi w Polsce jeden z najciekawszych gitarzystów w premierowym projekcie.RON JACKSON

"Jego struny śpiewają. Oto jeden z najwspanialszych gitarzystów dzisiejszej tradycji."
Gary Walker, WBGO, Newark

"Jackson ma opinię gitarzysty grającego z wyczuciem, techniczną doskonałością opartą na wspaniałym, solidnym brzmieniu."
Bill Donaldson, Cadence Magazine

Uważany jest za jednego z najbardziej ciekawych gitarzystów na świecie. Kompozytor, aranżer, producent. Artysta wszechstronny. Potrafi swobodnie poruszać się w muzyce afrykańskiej, rockowej, R+B, brazylijskiej, country, calypso, reggae, soul i funk oraz muzyce klasycznej. Jego największą pasją jest jazz. Swoją grą wzoruje się na takich muzykach jak: Django Reinhardt, West Montgomery, George Benson, Charley Christian, Les Paul, Kenny Burrell, Pat Metheny, Joe Pass, Barney Kessel, Johnny Smith, John Scofield, Grant Green, Jim Hall.

Ron Jackson ukończył prestiżową akademię muzyczną Berklee College, gdzie studiował i grał z takimi muzykami jak Pat Martino, Bucky Pizzerelli, Ted Dunbar, Rodney Jones i Melvin Sparks. Na swoim koncie ma nagrania i koncerty z takimi sławami jazzu jak między innymi: Benny Golson, Randy Weston, Ron Carter, Oliver Lake, Jaki Byard, Jimmy Cobb, Rufus Reid, Larry Coryell, Bernard Purdie, Hank Jones, Jeff "Tain" Watts Gary Bartz, John Hicks.

Artysta często koncertuje w klubach jazzowych Nowego Jorku, gdzie mieszka. Występuje na całym świecie, w klubach i na festiwalach muzyki jazzowej w Hiszpanii, Niemczech, Holandii, Kanadzie Wielkiej Brytanii, Australii, Japonii, Portugalii, Francji, Austrii, Kanady i Libii.

Ron Jackson jest również doświadczonym i cenionym pedagogiem i profesorem muzyki i gry na gitarze. Prowadzi warsztaty we Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Australii i Portugalii. Jest członkiem The New Jersey Performing Arts Center, Konserwatorium w północnej Holandii i Programu "New Comes to Groningen". Wykłada również na Duke University, letnich warsztatach gitarowych na Jazz Summit, w The New School i New York University.

Koncert na festiwalu Jazz na Starówce będzie jego pierwszym występem w Polsce.

"Album The Dream i Had jest wspaniałą kolekcją współczesnej muzyki jazzowej, gitarzysty, który dostarcza słuchaczowi bogate, dynamiczne brzmienie."
Paul Wright, JazzReview.com

Więcej na > www.ronjacksonmusic.comGaleria z koncertu RON JACKSON'S FLUBBY DUBBY

Ron Jackson
Ron Jackson
Ron Jackson
Ron Jackson
Ron Jackson
Ron Jackson
Ron Jackson
Ron Jackson
Ron Jackson
Ron Jackson
Ron Jackson
Ron Jackson
Ron Jackson
Ron Jackson
Ron Jackson
© Jazz Na Starówce