Jasper van't Hof21 lipca 2007, godzina 19:00, Rynek Starego Miasta
13. MIĘDZYNARODOWY PLENEROWY FESTIWAL JAZZ NA STARÓWCE

O festiwaluProgramArtyściGalerieOrganizatorPatroniSponsorzyDla mediówArchiwumKontaktEnglish

Archiwum Festiwalu Jazz Na Starówce

202320222021202020192018201620152014201320122011201020092008200720062005


Jasper van't Hof

21 lipca 2007, godzina 19:00, Rynek Starego Miasta


Jasper van't Hof (Holandia) - fortepian, keyboards
Eric van de Westen (Holandia) – kontrabas
Jürgen Neudert (Niemcy) – puzon
Peter Weniger (Niemcy) – saksofon
Christian Kappe (Niemcy) – trąbka
Moritz Müller (Niemcy) – perkusja


Wydarzenie! Premiera! Jeden z najważniejszych pianistów światowego jazzrocka w najnowszym projekcie "Hotlips".


Gwiazda holenderskiego fortepianu. Obok Herbie Hancocka, Joe Zawinula, przez opiniotwórczych krytyków nazywany "artystą klawiatury". Należy do najważniejszych pianistów światowego fusion. Na festiwalu zaprezentuje swój najnowszy projekt.

Artysta jest laureatem wielu prestiżowych naród. Zdobył nagrodę Edisona (1982), dwukrotnie amerykańską nagrodę Down Beat, Bird Award Nederland (1997). Jego muzyka, gra stale wpływa i kształtuje światową scenę jazzową.

Jasper van t Hof urodził się w 1947 roku w holenderskim Enschede. Ojciec trębacz, matka śpiewaczka operowa. Już w dzieciństwie pobierał lekcje gry na pianinie. Komponował, a jazz stał się jego ulubionym gatunkiem. Mając 19 lat występował już na festiwalach z Pierrem Courbois i Toto Blanke. Z tym ostatnim założył legendarną europejską formację fusion Association PC (1970-1972). W latach siedemdziesiątych grał między innymi z Philipem Catherine, Charlie Mariano, Aldo Romano i JF "Jennie" Clarkiem. W połowie lat 70, wraz z Charlie Mariano i Philipem Catherine em założył znany zespół Pork Pie, który był wydarzeniem międzynarodowego świata jazzowego.

Jego przygody muzyczne obejmują współpracę z Palle Mikkelborgiem, Stu Martinem, Jean Luc Ponty, Archie Sheppem, Gerry Brownem, Zbigniewem Seifertem i Alphonsem Mouzon. Na jego płytach wystąpili min. Joe Baron, Ernie Watts. Z Bobem Malachem, Didierem Loockwoodem i Aldo Romano założył projekt Eyeball. Od ponad dwudziestu lat czynnie występuje solo, np. z wieloma orkiestrami filharmonicznymi Europy, w swoich projektach oraz z wieloma znanymi grupami. W 1985 roku, podczas afrykańskiej trasy koncertowej założył z Trilok Gurtu, grupę Pili Pili. Grupa była muzyczną opowieścią o kulturze i religii Afryki Północnej.


"HotLips"

Po dwudziestu latach z Pili Pili, Jasper van’t Hof założył nowy zespół HotLips, w którym pojawiły się instrumenty dęte a brak muzyków afrykańskich. Ich muzyka nawiązuje do przeszłości i sięga w przyszłość. HotLips prezentują przekonywujący, w pełni inspirowany przez Jaspera, mix zróżnicowanych kompozycji, atrakcyjnych melodii, improwizacji, dźwiękowych niespodzianek i europejskiego jazzu kameralnego. Siła HotLips leży w elektro-akustycznym zespoleniu, łączącym elementy liryczne oraz dojrzałe i silne brzmienie instrumentów dętych z solowymi fragmentami, które czasem brzmią funky a czasem są głęboko ekspresyjne i złożone. Muzyka zespołu nawiązuje do jazzu-rocka i funk a także do całkowicie współczesnej muzyki.

Więcej na > jaspervanthof.comGaleria z koncertu JASPER VAN'T HOF

Jasper van
Jasper van
Jasper van
Jasper van
Jasper van
Jasper van
Jasper van
Jasper van
Jasper van
Jasper van
Jasper van
Jasper van
Jasper van
Jasper van
Jasper van
Jasper van
© Jazz Na Starówce
projektowanie stron www