Krzysztof Kobyliński Pearls4 sierpnia 2018, godzina 19:00, Rynek Starego Miasta
24. MIĘDZYNARODOWY PLENEROWY FESTIWAL JAZZ NA STARÓWCE
4 sierpnia 2018, godzina 19:00, Rynek Starego Miasta
Krzysztof Kobyliński - fortepian
Reut Rivka Shabi - wokal
Dima Gorelik - gitara
Edi Sanchez - bas
Waldemar Lindner - perkusja
To międzynarodowy projekt polsko - izraelsko - kolumbijski Krzysztofa Kobylińskiego. Wielokulturowość, wynikająca z różnych źródeł i korzeni artystów, znajduje doskonały wyraz w wykonywanej muzyce. Muzycy KK Pearls krążą wokół jazzu, klasyki i ethno. Repertuar zespołu to autorskie kompozycje Krzysztofa Kobylińskiego – pianisty i aranżera. KK Pearls, autor kilkudziesięciu albumów i koncertowych wersji projektów, w których udział wzięli wybitni muzycy jak: m.in.: Randy Brecker, Mike Stern, Miroslav Vitous, Zbigniew Namysłowski, Adam Makowicz, Joey Calderazzo, Bill Evans, Erik Truffaz, Randy Brecker.
KK Pearls to międzynarodowy projekt polsko - izraelsko - kolumbijski Krzysztofa Kobylińskiego z udziałem znakomitych artystów: Reut Rivka Shabi, Dima Gorelika, Edi Sancheza. Wielokulturowość, wynikająca z różnych źródeł i korzeni artystów, znajduje doskonały wyraz w wykonywanej muzyce. Muzycy KK Pearls krążą wokół jazzu, klasyki i ethno. Repertuar zespołu to autorskie kompozycje Krzysztofa Kobylińskiego – pianisty, aranżera. KK Pearls, w obecnym składzie, są aktywni od 2014 roku, zespół ma na koncie m.in. koncerty w radiowej Trójce, na festiwalach Warsaw Summer Jazz Days, na Palmjazz Festival oraz koncerty w Europie.
Krzysztof Kobyliński – twórca projektu, kompozytor, aranżer i pianista. Jest laureatem międzynarodowych konkursów fortepianowych i kompozytorskich. Autor kilkudziesięciu albumów muzycznych opartych o jazz, ethno, neoklasykę i elektronikę muzyczną. Jest autorem muzyki filmowej i teatralnej.
Autor kilkudziesięciu albumów i wersji koncertowych projektów, w których oprócz zespołu KK Pearls i Orkiestry Aukso brali udział wielu znakomitych muzyków, m.in.: Randy Brecker, Mike Stern, Clarence Penn, Miroslav Vitous, Zbigniew Namysłowski, Aaron Parks, Adam Makowicz, Joey Calderazzo, Mark Whitfield, Bill Evans, Erik Truffaz, Randy Brecker, Stanisław Soyka, Hanna Banaszak i wielu innych. Jego utwory wykonywali na koncertach m.in. Branford Marsalis i Roby Lakatos.
Ze swoimi różnymi projektami występuje na międzynarodowych festiwalach jak: London Jazz Festival, Montreal Jazz Festival, Jarasum Jazz Festival.
Twórca festiwali Palm Jazz i Filharmonia a także pomysłodawca Centrum Kultury Jazovia w Gliwicach.
Reut Rivka Shabi (wokal)- pochodzi z Jerozolimy. To wyjątkowa i prawdziwie wszechstronna artystka. Jest sopranistką barokową i operową. Ukończyła wydział śpiewu operowego w Jerozolimskiej Akademii Muzycznej, wydział śpiewu barokowego Konserwatorium Królewskiego w Hadze oraz wydziału śpiewu operowego Jerozolimskiej Akademii Muzycznej. Niedawno została przyjęta do Opera Studio (YAP) w izraelskiej Operze Narodowej w Tel Awiwie.
Doskonale porusza się po wielu muzycznych stylach. Posługuje się biegle elementami folkloru greckiego, macedońskiego, sefardyjskiego, ladino, flamenco, muzyki romskiej, arabskiej, hebrajskiej czy andaluzyjskiej.
Śpiewała pod batutą m.in.: Zubina Mehta, Julesa Buckley’a, Jose Vermunta, Sebastiena Marque’a, Fabia Bonizzoni’ego. W swoim dorobku ma role Belindy (Dydona i Eneasz), Paminy (Czarodziejski flet), Adeli (Zemsta nietoperza), Kunegundy (Kandyd).
W jej dorobku są występy w Concertgebouw Amsterdam, Nederlandse Opera, jako solistki z Nederlandse Metropole Orchestra i Israeli Philharmonic Orchestra, koncerty i festiwale w Moskwie, Hadze, Dublinie, Los Angeles, Bostonie, Nowym Jorku, Szanghaju, Krakowie, Rzymie, Modenie i w Niemczech.
Dima Gorelik. Jest izraelskim gitarzystą, wokalistą i kompozytorem etniczno-jazzowym. Jest mistrzem muzyki krain z nad Morza Śródziemnego . Swój talent rozwijał w Akademii Muzycznej u Arnie’go Lawrence’a, Maxa Roacha, Jamesa Moody’ego, Avishai Cohena, Omera Avitala.
Jest dwukrotnym laureatem prestiżowej nagrody The America-Israel Cultural Foundation, został również uhonorowany tytułem Outstanding Musician przez Ministerstwo Kultury Izraela.
Gra w większych składach (ze swoim trio, w zespole Anny Marii Jopek, z orkiestrą), jak i solow. W ostatnich latach zaangażowany był m.in. w projekty takich artystów jak: Joey Calderazzo, Étienne M’Bappé, Clarence Penn, Gary Husband, Yasushi Nakamuro, Brad Terry, Zbigniew Namysłowski, Stanisław Soyka, Aukso, Janusz Muniak, Maciej Obara, Maria Pomianowska, Wojciech Waglewski, Grażyna Auguścik i Adam Bałdych.
Edi Sánchez. Studiował w Bogocie, koncentrując się na układzie porro (tradycyjny kolumbijski styl muzyczny) oraz na Akademii Muzycznej w Katowicach. W 1998 roku Edi zakończył studia licencjackie na Narodowym Uniwersytecie Pedagogicznym w Bogocie broniąc pracę dyplomową na temat karaibskiej muzyki kolumbijskiej zwanej porro . Od początku jego największe muzyczne zainteresowania budził blues i jazz.Wraz z najbliższymi przyjaciółmi Williamem Rojasem oraz Alberto BetoGarcíą założyli swój pierwszy zespół Tiempo de Jazz. W 1996 roku zadebiutowali przed szeroką publicznością, biorąc udział w Jazz al Parque, pierwszym w Bogocie jazzowym festiwalu. Występował również z legendarnymi na kolumbijskiej scenie jazzowej formacjami Séptima Especie, La Moderna oraz z Garujazz, w którym miał okazję grać z tak utalentowanymi muzykami jak Paulem Votteler i Ricardo Barrera. Od 9 lat mieszka w Polsce.
Waldemar Lindner (perkusja) – muzyk o lekkim feelingu i precyzyjnym uderzeniu. Muzyk zespołu Street, który w latach osiemdziesiątych był jednym z wiodących polskich składów gatunku fusion. Od początku lat osiemdziesiątych współpracował z Krzysztofem Kobylińskim z którym nagrywa i koncertuje w takich składach jak: KK Pearls i Krzysztof Kobyliński & Ethnojazz Orchestra.
www.krzysztofkobylinski.com