Adzik Sendecki Quartet & Ken Norris - In memories of Al Jarreau31 sierpnia 2024, godzina 19:00, Rynek Starego Miasta, Warszawa, wstęp wolny
30. MIĘDZYNARODOWY PLENEROWY FESTIWAL JAZZ NA STARÓWCE

O festiwaluProgramArtyściOrganizatorPatroniSponsorzyArchiwumKontaktEnglish

Adzik Sendecki Quartet & Ken Norris - In memories of Al Jarreau

31 sierpnia 2024, godzina 19:00, Rynek Starego Miasta, Warszawa


Vladyslav "Adzik" Sendecki - fortepian
Ken Norris - wokal
Jürgen Attig - kontrabas
Matthias Meusel - instrumenty perkusyjne


Wybitny pianista, kompozytor, aranżer jazzowy, zaliczany do światowej czołówki, według New York Village Voice jeden z pięciu najlepszych pianistów na świecie.


Wybitny pianista, kompozytor, aranżer jazzowy, zaliczany do światowej czołówki (według New York Village Voice jeden z pięciu najlepszych pianistów na świecie). Znakomitemu pianiście towarzyszyć będzie amerykański wokalista Ken Norris obdarzony doskonałym wyczuciem muzycznej harmonii i swingu.

To projekt wymyślony przez Adzika Sendeckiego i Al Jarreau, którego ten ostatni niestety nie mógł dokończyć z powodu śmierci (2017r.). Jest osobistym ukłonem pianisty dla twórczości jednego z najwybitniejszych wokalistów, siedmiokrotnego laureata Grammy. Oferuje inspirujące, nowe spojrzenie na jego „słoneczną” i pozytywną muzykę.

Vladyslav „Adzik” Sendecki. Legendarny muzyk i kompozytor, aranżer. Styl muzyczny pianisty to synteza jazzu, muzyki klasycznej i fusion, z elementami world music.

Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, jeszcze jako nastolatek w 1974 r. założył wraz z gitarzystą Jarosławem Śmietaną słynną grupę Extra Ball, z którym koncertował w całej Europie, nagrywał płyty i zdobywał nagrody. W 1978 r. razem z saksofonistą Andrzejem Olejniczakiem Adzik założył grupę Sun Ship, która wkrótce stała się jedną z najważniejszych formacji w Polsce. Grał zespole Air Condition. Zbigniewa Namysłowskiego.

W 1981 r. wyjechał z kraju, od 1996 roku mieszka w Hamburgu. W 1985 utworzył wraz z Leszkiem Żądło, Januszem Stefańskim i Bronisławem Suchankiem emigracyjny Polski Jazz Ensemble, z którym koncertował w Europie (oddając część honorariów na Komitet Solidarności).

Za granicą kontynuował swoją karierę u boku takich artystów jak Billy Cobham, Randy i Michael Breckerowie, Larry Coryell, Didier Lockwood, Michał Urbaniak i Urszula Dudziak, Jaco Pastorius, Al Jarreau, Lenny White, Charlie Mariano, Joe Henderson, Bobby McFerrin, Nils Peter Molvaer, Nils Landgren czy Till Brönner i wielu innych.

Od 1996 r. współpracuje ze słynnym NDR Big Bandem z Hamburga jako pianista, kompozytor i producent. W ramach tej orkiestry miał okazję współpracować z najwybitniejszymi współczesnymi kompozytorami i aranżerami, takimi jak Maria Schneider, Quincy Jones, Arif Mardin, Steve Gray czy Colin Townes.

Występował na wszystkich kontynentach.

Ken Norris, amerykański wokalista pochodzi z Ohio z rodziny muzycznej, przeniósł się do Paryża (studiował w American School of Modern Music), a pod koniec lat 90. do Hamburga. Tamtejsza scena jazzowa entuzjastycznie przyjęła wirtuoza i charyzmatycznego śpiewaka. Jest aktualnie profesorem śpiewu jazzowego na Uniwersytecie Muzycznym w Hamburgu.

vladyslavsendecki.deProgram festiwalu

Adam Makowicz - Jazz Na Starówce 2024

Adam Makowicz

5 lipca 2024, godz. 20:00, Studio Koncertowe PR im. W. Lutosławskiego, Warszawa (wstęp wolny)


Legenda jazzu, mistrz improwizacji, wybitny wirtuoz fortepianu, rozpoznawalny na całym świecie. W dyskografii ma ponad 60 albumów solowych, grał u boku najwybitniejszych postaci światowego jazzu.


The Mark Whitfield Organ Quartet - Jazz Na Starówce 2024

The Mark Whitfield Organ Quartet

6 lipca 2024, godzina 19:00
Rynek Starego Miasta, Warszawa


Zdobywca nagrody GRAMMY, amerykański wirtuoz gitary, uznany kompozytor, aranżer, znany na świecie z nagrań dla znaczących wytwórni.


Christian Sands Trio - Jazz Na Starówce 2024

Christian Sands Trio

13 lipca 2024, godzina 19:00
Rynek Starego Miasta, Warszawa


Objawienie jazzowej pianistyki ostatnich lat, pianista, kompozytor, aranżer, pięciokrotnie nominowany do nagrody GRAMMY.


Aga Zaryan Quintet - Jazz Na Starówce 2024

Aga Zaryan Quintet

20 lipca 2024, godzina 19:00
Rynek Starego Miasta, Warszawa


Jedna z najlepszych polskich wokalistek jazzowych i laureatka najważniejszych nagród w świecie muzycznym.


Adam Wendt Quartet The Choice - Jazz Na Starówce 2024

Adam Wendt Quartet The Choice

27 lipca 2024, godzina 19:00
Rynek Starego Miasta, Warszawa


Lider od wielu lat plasuje się w czołówce polskich saksofonistów jazzowych, wieloletni muzyk jednego z najlepszych zespołów elektrycznych w Polsce, Walk Away.


Nahorny Trio / Schmidt / Bogdanowicz / Biskupski - Jazz Na Starówce 2024

Nahorny Trio / Schmidt / Bogdanowicz / Biskupski

3 sierpnia 2024, godzina 19:00
Rynek Starego Miasta, Warszawa


Nahorny Trio Ballad Book – Okruchy dzieciństwa, to niezwykle osobista egzemplifikacja twórczości Włodzimierza Nahornego – mistrza liryki, która w balladach właśnie znajduje swe najpiękniejsze wcielenie.


Emmet Cohen Trio - Jazz Na Starówce 2024

Emmet Cohen Trio

10 sierpnia 2024, godzina 19:00
Rynek Starego Miasta, Warszawa


Utytułowany amerykański pianista i kompozytor, jest jedną z najważniejszych postaci artystycznych swojego pokolenia nowojorskiej sceny jazzowej. 


Fabrizio Bosso Quartet - Jazz Na Starówce 2024

Fabrizio Bosso Quartet

17 sierpnia 2024, godzina 19:00
Rynek Starego Miasta, Warszawa


Filar włoskiego jazzu, należy do grona najlepszych włoskich trębaczy o międzynarodowej renomie.


John Arman Organ Trio - Jazz Na Starówce 2024

John Arman Organ Trio

24 sierpnia 2024, godzina 19:00
Rynek Starego Miasta, Warszawa


Lider zespołu jest jednym z najbardziej znanych i cenionych austriackich gitarzystów jazzowych młodego pokolenia.  Jego wielogatunkowa twórczość, przyniosła mu występy w całej Europie.


Adzik Sendecki Quartet & Ken Norris - Jazz Na Starówce 2024

Adzik Sendecki Quartet & Ken Norris

31 sierpnia 2024, godzina 19:00
Rynek Starego Miasta, Warszawa


Wybitny pianista, kompozytor, aranżer jazzowy, zaliczany do światowej czołówki, według New York Village Voice jeden z pięciu najlepszych pianistów na świecie.


© Jazz Na Starówce