John Arman Organ Trio24 sierpnia 2024, godzina 19:00, Rynek Starego Miasta, Warszawa, wstęp wolny
30. MIĘDZYNARODOWY PLENEROWY FESTIWAL JAZZ NA STARÓWCE

O festiwaluProgramArtyściGalerieOrganizatorPatroniSponsorzyDla mediówArchiwumKontaktEnglish

John Arman Organ Trio

24 sierpnia 2024, godzina 19:00, Rynek Starego Miasta, Warszawa


John Arman - gitara
Christian Salfellner - instrumenty perkusyjne
Renato Chicco - organy


Lider zespołu jest jednym z najbardziej znanych i cenionych austriackich gitarzystów jazzowych młodego pokolenia.  Jego wielogatunkowa twórczość, przyniosła mu występy w całej Europie.


Lider zespołu jest jednym z najbardziej znanych i cenionych austriackich gitarzystów jazzowych młodego pokolenia.  Jego wielogatunkowa twórczość, przyniosła mu występy w całej Europie, a także liczne nagrania studyjne i telewizyjne jako sideman i lider zespołu. Współpracował między innymi z Vincenetm Herringiem, Jeremy Peletem. Regularnie koncertuje i nagrywa jako sideman z różnymi grupami i prowadzi cenione Trio organowe z którym wystapił m.in. z Orkiestrą Symfoniczną Lucerny. Gra klasyczny jazz w duchu Wesa Montgomery'ego i Jimmy'ego Smitha po George'a Bensona, ale jego gra sięga w teraźniejszość.

Trio organowe nie bez powodu cieszy się ogromną popularnością i przyczyniło się do wielu innowacji artystycznych w historii jazzu XX wieku.

Trzej muzycy: John Arman, Christian Salfellner, Renato Chicco, uważani są za wielkich adeptów i ekspertów w swojej dziedzinie. Podobnie jak ich autorytety Larry Young, Lonnie Smith, Jack McDuff i inni, tworzą muzykę głęboko zakorzenioną w tradycji hard i bebopu, rozwijając własny język muzyczny, wykorzystujący stylistykę bluesa i soulu. Dwóch (wielokrotnie nagradzanych) mistrzów będzie można teraz usłyszeć na perkusji i organach. Od dziesięcioleci wzbogacają oni europejską scenę jazzową występując z różnymi zespołami, a także przekazują swoje umiejętności następnemu pokoleniu na renomowanym Uniwersytecie w Grazu.

John Arman (ur. 1986 w Innsbrucku), studiował w Konserwatorium Gustava Mahlera w Wiedniu oraz w Królewskiej Akademii Muzycznej w Londynie ucząc się od takich mistrzów jazzu, jak Pat Martino, Peter O'mara i Dave'a Strykera. Jeszcze na uniwersytecie John odbył trasę koncertową z legendą fortepianu Richiem Beirachem i od tego czasu miał przyjemność pracować z takimi wybitnymi artystami jak: Vincent Herring, Jeremy Pelt, Joris Dudli, Harry Sokal i Jesse Davis i wielu innych.

Z biegiem lat John stał się jednym z najzdolniejszych młodych gitarzystów jazzowych w Austrii i Europie, regularnie koncertując i nagrywając jako sideman z grupy, a także zarządzając własnym trio organowym, które zostało wydając debiutancki album 2016 roku otrzymując bardzo pochlebne recenzje krytyków.

Później „John Arman Organ Trio” dokonał przełomowego występu w teatrze w Lucernie, prezentując koncert napisany specjalnie dla Tria i Lucerne Symphany Orchestra osiągając sukces i aplauz publiczności.

Mieszka w Wiedniu i uczy gry na gitarze jazzowej w konserwatorium w Innsbrucku.

Partnerem koncertu jest:

Festiwal Jazz na Starówce - partner festiwalu Austriackie Forum KulturyProgram festiwalu

Adam Makowicz - Jazz Na Starówce 2024

Adam Makowicz

5 lipca 2024, godz. 20:00, Studio Koncertowe PR im. W. Lutosławskiego, Warszawa (wstęp wolny)


Legenda jazzu, mistrz improwizacji, wybitny wirtuoz fortepianu, rozpoznawalny na całym świecie. W dyskografii ma ponad 60 albumów solowych, grał u boku najwybitniejszych postaci światowego jazzu.


Marek Napiórkowski Sextet - Jazz Na Starówce 2024

Marek Napiórkowski Sextet

6 lipca 2024, godzina 19:00
Rynek Starego Miasta, Warszawa


Sextet Napiórkowskiego to jeden z większych projektów, skupiających gwiazdy polskiej sceny jazzowej i zespół osobowości, który śmiało można określić mianem „Polish All Stars”.


Christian Sands Trio - Jazz Na Starówce 2024

Christian Sands Trio

13 lipca 2024, godzina 19:00
Rynek Starego Miasta, Warszawa


Objawienie jazzowej pianistyki ostatnich lat, pianista, kompozytor, aranżer, pięciokrotnie nominowany do nagrody GRAMMY.


Aga Zaryan Quintet - Jazz Na Starówce 2024

Aga Zaryan Quintet

20 lipca 2024, godzina 19:00
Rynek Starego Miasta, Warszawa


Jedna z najlepszych polskich wokalistek jazzowych i laureatka najważniejszych nagród w świecie muzycznym.


Adam Wendt Quartet The Choice - Jazz Na Starówce 2024

Adam Wendt Quartet The Choice

27 lipca 2024, godzina 19:00
Rynek Starego Miasta, Warszawa


Lider od wielu lat plasuje się w czołówce polskich saksofonistów jazzowych, wieloletni muzyk jednego z najlepszych zespołów elektrycznych w Polsce, Walk Away.


Nahorny Trio / Schmidt / Bogdanowicz / Biskupski - Jazz Na Starówce 2024

Nahorny Trio / Schmidt / Bogdanowicz / Biskupski

3 sierpnia 2024, godzina 19:00
Rynek Starego Miasta, Warszawa


Nahorny Trio Ballad Book – Okruchy dzieciństwa, to niezwykle osobista egzemplifikacja twórczości Włodzimierza Nahornego – mistrza liryki, która w balladach właśnie znajduje swe najpiękniejsze wcielenie.


Emmet Cohen Trio - Jazz Na Starówce 2024

Emmet Cohen Trio

10 sierpnia 2024, godzina 19:00
Rynek Starego Miasta, Warszawa


Utytułowany amerykański pianista i kompozytor, jest jedną z najważniejszych postaci artystycznych swojego pokolenia nowojorskiej sceny jazzowej. 


Fabrizio Bosso Quartet - Jazz Na Starówce 2024

Fabrizio Bosso Quartet

17 sierpnia 2024, godzina 19:00
Rynek Starego Miasta, Warszawa


Filar włoskiego jazzu, należy do grona najlepszych włoskich trębaczy o międzynarodowej renomie.


John Arman Organ Trio - Jazz Na Starówce 2024

John Arman Organ Trio

24 sierpnia 2024, godzina 19:00
Rynek Starego Miasta, Warszawa


Lider zespołu jest jednym z najbardziej znanych i cenionych austriackich gitarzystów jazzowych młodego pokolenia.  Jego wielogatunkowa twórczość, przyniosła mu występy w całej Europie.


Adzik Sendecki Quartet & Ken Norris - Jazz Na Starówce 2024

Adzik Sendecki Quartet & Ken Norris

31 sierpnia 2024, godzina 19:00
Rynek Starego Miasta, Warszawa


Wybitny pianista, kompozytor, aranżer jazzowy, zaliczany do światowej czołówki, według New York Village Voice jeden z pięciu najlepszych pianistów na świecie.


© Jazz Na Starówce