Nahorny Trio / Schmidt / Bogdanowicz / Biskupski – Freedom Book - Echoes Of Heyday3 sierpnia 2024, godzina 19:00, Rynek Starego Miasta, Warszawa, wstęp wolny
30. MIĘDZYNARODOWY PLENEROWY FESTIWAL JAZZ NA STARÓWCE

O festiwaluProgramArtyściOrganizatorPatroniSponsorzyDla mediówArchiwumKontaktEnglish

Nahorny Trio / Schmidt / Bogdanowicz / Biskupski – Freedom Book - Echoes Of Heyday

3 sierpnia 2024, godzina 19:00, Rynek Starego Miasta, Warszawa


Włodzimierz Nahorny – fortepian
Piotr Schmidt – trąbka
Mariusz Bogdanowicz – kontrabas
Piotr Biskupski - instrumenty perkusyjne


Nahorny Trio Ballad Book – Okruchy dzieciństwa, to niezwykle osobista egzemplifikacja twórczości Włodzimierza Nahornego – mistrza liryki, która w balladach właśnie znajduje swe najpiękniejsze wcielenie.


Freedom Book - Echoes of Heyday - to kontynuacja płyty Nahorny Trio Ballad Book – Okruchy dzieciństwa, to niezwykle osobista egzemplifikacja twórczości Włodzimierza Nahornego – mistrza liryki, która w balladach właśnie znajduje swe najpiękniejsze wcielenie.

Nahorny Trio z Mariuszem Bogdanowiczem na kontrabasie i Piotrem Biskupskim na perkusji istnieje nieprzerwanie od 1990 roku, jest najdłużej istniejącym w tym samym składzie zespół w historii polskiego jazzu. Trio w nowej odsłonie poszerzone zostało o wybitnego trębacza, Piotra Schmidta.

Włodzimierz Nahorny. Ikona i legenda polskiego jazzu. Jeden z najbardziej oryginalnych i wszechstronnych artystów polskiego jazzu – wybitny pianista, saksofonista, flecista, kompozytor, aranżer muzyki jazzowej, rozrywkowej, teatralnej i filmowej. Jego życiorys to niemal cała historia polskiego jazzu.

Utrzymana w jazzowym kanonie pianistyka, nosi osobiste, słowiańskie piętno. Jego życiorys to niemal cała historia polskiego jazzu.

Wybitny, niepowtarzalny kompozytor, jeden z pierwszych polskich multiinstrumentalistów. Pianista, saksofonista, flecista, kompozytor i aranżer muzyki jazzowej, rozrywkowej i filmowej.

Ma na swoim koncie współpracę z legendarnym gdańskim BIM-BOMEM, z zespołami Andrzeja Trzaskowskiego, Andrzeja Kurylewicza, Novi Singers, Breakoutami Tadeusza Nalepy. Mistrz fortepianu zdobył wiele nagród na konkursach i festiwalach za granica i w Polsce - w tym Złoty Fryderyk i Koryfeusz Muzyki Polskiej 2020 (nagroda honorowa za całokształt twórczości). W 2013 otrzymał tytuł profesora. Wykłada na Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Piotr Schmidt. Topowy trębacz polskiego jazzu, producent muzyczny, lider zespołów, wydawca.

Adiunkt na wydziale Jazzu PWSZ w Nysie. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, na której w 2016 roku uzyskał tytuł doktora w dziedzinie sztuk muzycznych.

Laureat wielu indywidualnych i zespołowych nagród, wyróżnień (m.in. Grand Prix oraz Nagroda Publiczności na Getxo Jazz Festival, Hiszpania 2010). Od 2011 roku regularnie notowany na podium w kategorii Najlepszy Trębacz Roku w ankiecie Jazz Top magazynu Jazz Forum.

Ma nam koncie 14 płyt wydanych płyt pod swoim nazwiskiem, w tym trzy z zespołem Piotr Schmidt Electric Group (Schmidt Electric). Współpracował z największymi nazwiskami polskiego jazzu, a także artystami zagranicznymi.

Mariusz Bogdanowicz. Ceniony kontrabasista, kompozytor, lider, producent, wydawca, publicysta i pedagog. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach.

Jest kompozytorem muzyki teatralnej, filmowej. W latach 1982-84 współtworzył słynny Heavy Metal Sextet. W 1991r. sformował swój pierwszy zespół.

Współpracował z czołowymi polskimi i zagranicznymi artystami. Od 2006 wykłada na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie, gdzie jest profesorem nadzwyczajnym oraz kierownikiem Katedry Muzyki Jazzowej i Rozrywkowej.

mariuszbogdanowicz.pl

Piotr Biskupski. Znakomity perkusista, pedagog, publicysta. Muzyk wszechstronny, poruszający się swobodnie tak w jazzie jak i w muzyce poważnej oraz rozrywkowej.

Laureat konkursów perkusyjnych i zdobywca nagród indywidualnych w kategoriach muzyki poważnej i jazzowej (Złota Tarka, Jazz nad Odrą). Nagrał ponad 30 płyt.

Współpracował z czołówką polskiej sceny jazzowej i artystami zagranicznymi. Prowadzi klasę perkusji w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. W 2022 roku uzyskał tytuł profesora.Program festiwalu

Adam Makowicz - Jazz Na Starówce 2024

Adam Makowicz

5 lipca 2024, godz. 20:00, Studio Koncertowe PR im. W. Lutosławskiego, Warszawa (wstęp wolny)


Legenda jazzu, mistrz improwizacji, wybitny wirtuoz fortepianu, rozpoznawalny na całym świecie. W dyskografii ma ponad 60 albumów solowych, grał u boku najwybitniejszych postaci światowego jazzu.


The Mark Whitfield Organ Quartet - Jazz Na Starówce 2024

The Mark Whitfield Organ Quartet

6 lipca 2024, godzina 19:00
Rynek Starego Miasta, Warszawa


Zdobywca nagrody GRAMMY, amerykański wirtuoz gitary, uznany kompozytor, aranżer, znany na świecie z nagrań dla znaczących wytwórni.


Christian Sands Trio - Jazz Na Starówce 2024

Christian Sands Trio

13 lipca 2024, godzina 19:00
Rynek Starego Miasta, Warszawa


Objawienie jazzowej pianistyki ostatnich lat, pianista, kompozytor, aranżer, pięciokrotnie nominowany do nagrody GRAMMY.


Aga Zaryan Quintet - Jazz Na Starówce 2024

Aga Zaryan Quintet

20 lipca 2024, godzina 19:00
Rynek Starego Miasta, Warszawa


Jedna z najlepszych polskich wokalistek jazzowych i laureatka najważniejszych nagród w świecie muzycznym.


Adam Wendt Quartet The Choice - Jazz Na Starówce 2024

Adam Wendt Quartet The Choice

27 lipca 2024, godzina 19:00
Rynek Starego Miasta, Warszawa


Lider od wielu lat plasuje się w czołówce polskich saksofonistów jazzowych, wieloletni muzyk jednego z najlepszych zespołów elektrycznych w Polsce, Walk Away.


Nahorny Trio / Schmidt / Bogdanowicz / Biskupski - Jazz Na Starówce 2024

Nahorny Trio / Schmidt / Bogdanowicz / Biskupski

3 sierpnia 2024, godzina 19:00
Rynek Starego Miasta, Warszawa


Nahorny Trio Ballad Book – Okruchy dzieciństwa, to niezwykle osobista egzemplifikacja twórczości Włodzimierza Nahornego – mistrza liryki, która w balladach właśnie znajduje swe najpiękniejsze wcielenie.


Emmet Cohen Trio - Jazz Na Starówce 2024

Emmet Cohen Trio

10 sierpnia 2024, godzina 19:00
Rynek Starego Miasta, Warszawa


Utytułowany amerykański pianista i kompozytor, jest jedną z najważniejszych postaci artystycznych swojego pokolenia nowojorskiej sceny jazzowej. 


Fabrizio Bosso Quartet - Jazz Na Starówce 2024

Fabrizio Bosso Quartet

17 sierpnia 2024, godzina 19:00
Rynek Starego Miasta, Warszawa


Filar włoskiego jazzu, należy do grona najlepszych włoskich trębaczy o międzynarodowej renomie.


John Arman Organ Trio - Jazz Na Starówce 2024

John Arman Organ Trio

24 sierpnia 2024, godzina 19:00
Rynek Starego Miasta, Warszawa


Lider zespołu jest jednym z najbardziej znanych i cenionych austriackich gitarzystów jazzowych młodego pokolenia.  Jego wielogatunkowa twórczość, przyniosła mu występy w całej Europie.


Adzik Sendecki Quartet & Ken Norris - Jazz Na Starówce 2024

Adzik Sendecki Quartet & Ken Norris

31 sierpnia 2024, godzina 19:00
Rynek Starego Miasta, Warszawa


Wybitny pianista, kompozytor, aranżer jazzowy, zaliczany do światowej czołówki, według New York Village Voice jeden z pięciu najlepszych pianistów na świecie.


© Jazz Na Starówce