23 Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz Na Starówce
Jazz na Statówce

23 Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz Na Starówce 1 lipca - 26 sierpnia

Jazz na Statówce - Francesco Cafiso Quartet

Francesco Cafiso Quartet 1 lipca, godz. 19:00

Jazz na Statówce - John Pizzarelli & Jobim

John Pizzarelli & Jobim 8 lipca, godz. 19:00

Jazz na Statówce - Oregon

Oregon 15 lipca, godz. 19:00

Jazz na Statówce - Nicholas Payton Afro-Caribbean Mixtape

Nicholas Payton Afro-Caribbean Mixtape 22 lipca, godz. 19:00

Jazz na Statówce - James Carter Quartet "The Flying Particles"

James Carter Quartet "The Flying Particles" 29 lipca, godz. 19:00

Jazz na Statówce - Marek Napiórkowski Sextet

Marek Napiórkowski Sextet 5 sierpnia, godz. 19:00

Jazz na Statówce - TurBikon Grzegorz Turnau / Robert Kubiszyn / Czarek Konrad

TurBikon Grzegorz Turnau / Robert Kubiszyn / Czarek Konrad 12 sierpnia, godz. 19:00

Jazz na Statówce - Christian Bakanic

Christian Bakanic's Trio Infernal 19 sierpnia, godz. 19:00

Jazz na Statówce - Josemi Carmona & Javier Colina gościnnie José Ruiz Bandolero

Josemi Carmona & Javier Colina gościnnie José Ruiz Bandolero 26 sierpnia, godz. 19:00

image carousel
20162015201420132012201120102009200820072006

Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz Na Starówce - archiwum 2006

John Taylor Trio

26 sierpnia 2006, godzina 19:00, Rynek Starego Miasta

John Taylor - fortepian
Palle Danielsson - kontrabas
Martin France - perkusja

Wydarzenie! Gwiazda ECM, jeden z najbardziej kreatywnych i nowatorskich pianistów europejskich w otoczeniu europejskich gwiazd, ze swoim autorskim projektem.

Po raz pierwszy zwrócił uwagę krytyki w 1969 roku grając wspólnie z Alanem Skidmorem oraz Johnem Surmanem. W późnych latach 70 pracował z wieloma artystami, którzy odwiedzali klub Ronnie Scotta, z którym grał w jego kwintecie.

W 1977 roku powołał do życia trio Azimuth (Taylor, Norma Whinston, Wheeler). Zespół ten przez krytyków uważany jest, za jedną z najważniejszych formacji współczesnego jazzu (Richard Williams stwierdził"... iż jest to jedna z najbardziej wyważonych muzycznie, skutecznie balansująca pomiędzy muzyką współczesną a jazzem, kameralnych grup muzycznych ...").

Zespół ten przez kilka lat nagrywał dla prestiżowego wydawnictwa ECM, grając wiele koncertów w Europie, Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie. Koncertował z Johnem Surmanem, był członkiem kwartetu Miroslava Vitousa, a w latach osiemdziesiątych współpracował z Janem Garbarkiem, Gilem Evansem, Lee Konitzem, Charliem Mariano, Enrico Ravą. Artysta współpracuje z wybitnym trębaczem Kenny Wheelerem grając w jego kwartecie i większych zespołach przez niego prowadzonych, oraz z Johnem Surmanem w duecie oraz kwartecie.

Należy do czołówki kompozytorów umiejętnie łączących jazz z muzyką klasyczną. W 1996 roku nagrywa album z chorałami granymi przez Johna Surmana "Proverbs and Songs" w katedrze Sailsbury. Materiał został wydany przez ECM i jest uważany za jedną z ciekawszych płyt wydanych w tym okresie przez tą wytwórnię.

W tym okresie swojej kariery nagrywa kilka innych płyt dla ECM w trio z Peterem Erskinem oraz Palle Danielssonem. Swoje 60 urodziny obchodził grając 2002 roku trasę w ramach Contemporary Music Network Tour prezentując swoje trio, w którym oprócz niego grali Marc Johnson oraz Joey Baron. W samym roku za utwór "The Green Man Suite" otrzymał prestiżową nagrodę BBC w kategorii Jazz za najlepszą kompozycję współczesną.

Jego najnowszy zespół tworzą gwiazdy prestiżowej wytwórni ECM, wybitni europejscy artyści: wirtuoz kontrabasu PALLE DANIELSSON /m.in. współpracował z takim gigantami jazzu jak: J. Garbark, D. Saluzzi, P. Erskin, B. Stenson, K. Jarrett, T. Stańko/ i wybitny perkusista MARTIN FRANCE. Artyści, wspólnie z Johnem Taylorem tworzą kwartet Kenny Wheelera, jednego z najwybitniejszych europejskich trębaczy.

Więcej na > www.johntaylorjazz.com

26 sierpnia

Wydarzenie!
Gwiazda ECM, jeden z najbardziej kreatywnych i nowatorskich pianistów w otoczeniu europejskich gwiazd jazzu, z autorskim projektem.

© Festiwal Jazz na Starówce