23 Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz Na Starówce
Jazz na Statówce

23 Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz Na Starówce 1 lipca - 26 sierpnia

Jazz na Statówce - Francesco Cafiso Quartet

Francesco Cafiso Quartet 1 lipca, godz. 19:00

Jazz na Statówce - John Pizzarelli & Jobim

John Pizzarelli & Jobim 8 lipca, godz. 19:00

Jazz na Statówce - Oregon

Oregon 15 lipca, godz. 19:00

Jazz na Statówce - Nicholas Payton Afro-Caribbean Mixtape

Nicholas Payton Afro-Caribbean Mixtape 22 lipca, godz. 19:00

Jazz na Statówce - James Carter Quartet "The Flying Particles"

James Carter Quartet "The Flying Particles" 29 lipca, godz. 19:00

Jazz na Statówce - Marek Napiórkowski Sextet

Marek Napiórkowski Sextet 5 sierpnia, godz. 19:00

Jazz na Statówce - TurBikon Grzegorz Turnau / Robert Kubiszyn / Czarek Konrad

TurBikon Grzegorz Turnau / Robert Kubiszyn / Czarek Konrad 12 sierpnia, godz. 19:00

Jazz na Statówce - Christian Bakanic

Christian Bakanic's Trio Infernal 19 sierpnia, godz. 19:00

Jazz na Statówce - Josemi Carmona & Javier Colina gościnnie José Ruiz Bandolero

Josemi Carmona & Javier Colina gościnnie José Ruiz Bandolero 26 sierpnia, godz. 19:00

image carousel
20162015201420132012201120102009200820072006

Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz Na Starówce - archiwum 2007

Nuevo Tango Ensamble

28 lipca 2007, godzina 19:00, Rynek Starego Miasta

Tango Jazz Trio
Pasquale Stefano - fortepian
Gianni Iorio - bandoneon
Alessandro Terlizzi - kontrabas

Premiera! Europejscy mistrzowie nuevo tango specjalnym projekcie "A nigth for Astor Piazzolla".

Członkowie wielokrotnie nagradzanego "Nuevo Tango Ensemble" zyskali uznanie europejskich krytyków jako najlepsi interpretatorzy muzyki argentyńskiego kompozytora Astora Piazzolli. Podstawą ich projektu jest rozwój tanga. Kluczową rolę odgrywa ewolucja od dawnych do nowych form, w której duże znaczenie ma improwizacja. Nuevo Tango Ensamble jest twórcą oryginalnego projektu do muzyki Piazzolli. Muzycy przeplatają tradycyjny sposób wykonania kompozycji, z solowymi aranżacjami na pianino, bandoneon oraz kontrabas.

W 2001 trio nagrało, wydane przez renomowane Real Sound, płyty "Astors Mood", a w 2005 Philology Jazz Label, kolejny, znakomity album, nagrany w wiedeńskim klubie Porgy and Bess "A night in Wien for Astor Piazzolla". Trio współpracuje ze znanymi muzykami jazzowymi - Javierem Girotto i Gabrielem Mirabassi. Zespół występował na wielu prestiżowych festiwalach i klubach jazzowych - między innymi: Politeama Theatre w Leece, Theatre Abeliano w Bari, Eliseo Theatre w Rzymie, Regio Theatre w Turynie, Grassis Palace w Wenecji, International Festival Valle d?Itria, International Festival Music World in Frizzano, Macerata International Jazz Festival, Jazz Rally w Duseldorfie, Bucarest Jazz, prestiżowym International Tango Festival w Senigalli w Argentynie.

Pasquale Stefano

Absolwent AM w Foggia. Od 1996 roku rozwija pasję dotyczącą muzyki jazzowej a w 2000 roku uzupełnia dyplom o najwyżej ceniony Jazz Certyficate. Jest laureatem konkursów oraz festiwali muzycznych. Współpracuje i występuje ze znanymi i cenionymi muzykami, orkiestrami oraz zespołami.

Koncertował z: Fabrizio Bosso, Pierpaolo Pecoriello, Michale Carrabba, Max Ionata, Gustavo Toker, Roberto Ottaviano, Javier Girotto, Gabriele Mirabassi, Koki i Parajin Saavedra.

Współpracował z: Magna Grecia Orchestra, U. Giordano Orchestra.Zdobywa uznanie zarówno krytyków jak i publiczności. Żywe zainteresowanie muzyką Ameryki Łacińskiej doprowadza go do założenia wraz z Giannim Iorio, odnoszącego sukcesy, Nuevo Tango Ensamble.

Gianni Norio

Absolwent AM w Foggia. Od początku studiów był laureatem wielu konkursów muzycznych i występował w ważniejszych europejskich klubach jazzowych. W 1994 roku otrzymał wyróżnienie i stypendium im. J.Cage. Występuje z orkiestrą symfoniczną miasta Foggia. Od 2004 roku daje koncerty na bandoneonie na wielu renomowanych scenach i z wieloma znanymi muzykami. Jest współzałożycielem Nuevo Tango Ensemble.

Grał z: Gustavo Toker, Roberto Ottaviano, Javier Girotto, Gabriele Mirabassi, Natalio Mangalavite, Koki i Pajarin Saavedra, Alfredo Marcucci. Gra na bandoneonie w "Alfredo Marcucci Tango Typical Great Orchestra" w Turynie.

Alessandro Terlizzi

Absolwent AM w Bari. Gra na kontrabasie i od 1999 roku nieprzerwanie rozwija swe muzyczne umiejętności oraz występuje z różnymi renomowanymi muzykami, na wielu europejskich scenach i w klubach. Współpracuje też z orkiestrami, z którymi nagrywa płyty i muzykę filmową oraz z Nuevo Tango Ensemble. Współpracował z orkiestrą Piccini Orchestra w Bari, U. Giordano Orchestra w Foggia, Theater Orchestra w Chieti, Sixe Chamber Orchestra, Orchestra Collegium Musicum w Bari, Orchestra"Citta'aperta" w L'Aquila oraz z artystami: Javier Girotto, Gabriele Mirabassi, J. Williams.

Więcej na > http://www.nuevotangoensamble.com/

© Festiwal Jazz na Starówce