23 Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz Na Starówce
Jazz na Statówce

23 Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz Na Starówce 1 lipca - 26 sierpnia

Jazz na Statówce - Francesco Cafiso Quartet

Francesco Cafiso Quartet 1 lipca, godz. 19:00

Jazz na Statówce - John Pizzarelli & Jobim

John Pizzarelli & Jobim 8 lipca, godz. 19:00

Jazz na Statówce - Oregon

Oregon 15 lipca, godz. 19:00

Jazz na Statówce - Nicholas Payton Afro-Caribbean Mixtape

Nicholas Payton Afro-Caribbean Mixtape 22 lipca, godz. 19:00

Jazz na Statówce - James Carter Quartet "The Flying Particles"

James Carter Quartet "The Flying Particles" 29 lipca, godz. 19:00

Jazz na Statówce - Marek Napiórkowski Sextet

Marek Napiórkowski Sextet 5 sierpnia, godz. 19:00

Jazz na Statówce - TurBikon Grzegorz Turnau / Robert Kubiszyn / Czarek Konrad

TurBikon Grzegorz Turnau / Robert Kubiszyn / Czarek Konrad 12 sierpnia, godz. 19:00

Jazz na Statówce - Christian Bakanic

Christian Bakanic's Trio Infernal 19 sierpnia, godz. 19:00

Jazz na Statówce - Josemi Carmona & Javier Colina gościnnie José Ruiz Bandolero

Josemi Carmona & Javier Colina gościnnie José Ruiz Bandolero 26 sierpnia, godz. 19:00

image carousel
20162015201420132012201120102009200820072006

Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz Na Starówce - archiwum 2007

Lars Danielsson Trio & Caecilie Norby

25 sierpnia 2007, godzina 19:00, Rynek Starego Miasta

Lars Danielsson - wiolonczela, kontrabas
Jacob Carlzon - fortepian, keyboard
Xavier Desandre Navarre - perkusja
Gość specjalny: Caecilie Norby (Dania) - wokal

Premiera! Gwiazda skandynawskiej sceny wokalnej, wielokrotnie nominowana do GRAMMY i jeden z najwybitniejszych basistów europejskich w najnowszym, no jazzowym projekcie "Melange Blue"

Lars Danielsson

Artysta ma reputację jednego z najwybitniejszych europejskich kontrabasistów. "Mike Brecker, Mike Stern, Pat Metheny, John Scofield, Charles Lloyd, Kenny Wheeler, to tylko częściowa lista muzyków, z którymi Lars Danielsson współpracował w Europie i Ameryce. Przez 18 lat /z przerwami/ istniał jego kwartet, w którym sidemanami byli światowej klasy muzycy: Dave Liebman, Bobo Stenson i Jon Christensen. Jego żoną jest znana duńska wokalistka Caecilie Norby, z która nagrał: albumy "Libera Me" i promowany na festiwalu "Melange Blue" /Jazz Forum/. Jego nazwisko stało się bardzo popularne w Polsce dzięki współpracy z Leszkiem Możdżerem, z którym - dwukrotnie wystąpił na festiwalu Jazz na Starówce.

Lars Danielsson urodził się w 1958 roku, otrzymał wykształcenie w Music Conservatory w Gothenburgu w klasie kontrabasu i wiolonczeli. Jest niezwykłym solistą i akompaniatorem, który nadaje muzyce wyrazistość i żywiołową barwę. Przez dwadzieścia lat swego istnienia "Lars Danielsson Quartet", w składzie - David Liebman /saksofon/, Bobo Stenson /fortepian/, Jon Christensen /perkusja/ i oczywiście Lars Danielsson, zdobyło ogromne uznanie krytyków i publiczności i było nieprzerwanie obsypywane nagrodami. Kompozycje oraz aranżacje Danielssona obejmowały też muzykę symfoniczną i Big-Bandową. Artysta współpracował z Danmark Radio Symphony Orchestra a przez dwa lata prowadził i komponował dla Jazz Baltica Ensemble.

Caecilie Norby

Wielokrotnie nagradzana na całym świecie. Dziesięciokrotnie nominowana do nagrody Grammy. W 1996, po sprzedaniu 70 tysięcy kopii płyty "My Corner Of The Sky" wybrana jedną spośród dziesięciu najpopularniejszych jazzowych piosenkarek świata.

Porównywana do Nancy Wilson, Dinah Washington i Arethy Franklin. Wszechstronnie utalentowana, potrafi zaśpiewać fusion, rock, jazz i operę. "Jest romantyczna, ekspresyjna, słodka, liryczna i surowa - jak to diva" Śpiewa fantastycznie, z rzadko spotykaną kulturą i elegancją.

Caecilie urodziła się 9 września 1964 roku w duńskim Friederiksbergu. Pochodzi z muzycznej rodziny. Jej ojciec - Erik Norby jest cenionym kompozytorem muzyki filmowej, matka - Solveig Lumholt uznaną śpiewaczką operową. W 1982 roku została jedną z założycielek grupy Street Beat, w której śpiewała przez kolejne dwa lata. Od 1983 roku była w zespole jazzowo funkowym Frontline. Grupa ta nagrała dwie, bardzo popularne płyty "Frontline i "Frontlife" i otrzymała prestiżową nagrodę imienia Bena Webstera. Czytelnicy duńskiego pisma MM, przyznali zespołowi tytuły: Jazzowej Gwiazdy Roku, Najlepszego występu live, Najbardziej obiecującej grupy, za Album roku a w tym samym plebiscycie Caecilie wyróżniono tytułem Najlepszej Solistki roku.W 1985 r z wokalistką Nina Fosberg założyły pop-rockową grupę "One Two", nagrały trzy albumy, które w samej Danii sprzedano niemal ćwierć miliona egzemplarzy.

W 1986 roku Caecilie reprezentowała Danię na międzynarodowym festiwalu jazzowym Knokke Festival w Belgii. W latach 90, wspólnie z matką Solveig, odbyła tournee z orkiestrą symfoniczną Zaeland do skomponowanej przez jej ojca Erika "Concerto for two sopranos".

Pod koniec lat 90 - 2006 artystka występowała jako solistka z wieloma amerykańskimi gwiazdami jak: Dianie Reeves, John Scofield, Mike Stern, Randy i Michael Brecker.

Więcej na > http://www.larsdanielsson.com/ oraz http://www.caecilienorby.com/

© Festiwal Jazz na Starówce