23 Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz Na Starówce
Jazz na Statówce

23 Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz Na Starówce 1 lipca - 26 sierpnia

Jazz na Statówce - Francesco Cafiso Quartet

Francesco Cafiso Quartet 1 lipca, godz. 19:00

Jazz na Statówce - John Pizzarelli & Jobim

John Pizzarelli & Jobim 8 lipca, godz. 19:00

Jazz na Statówce - Oregon

Oregon 15 lipca, godz. 19:00

Jazz na Statówce - Nicholas Payton Afro-Caribbean Mixtape

Nicholas Payton Afro-Caribbean Mixtape 22 lipca, godz. 19:00

Jazz na Statówce - James Carter Quartet "The Flying Particles"

James Carter Quartet "The Flying Particles" 29 lipca, godz. 19:00

Jazz na Statówce - Marek Napiórkowski Sextet

Marek Napiórkowski Sextet 5 sierpnia, godz. 19:00

Jazz na Statówce - TurBikon Grzegorz Turnau / Robert Kubiszyn / Czarek Konrad

TurBikon Grzegorz Turnau / Robert Kubiszyn / Czarek Konrad 12 sierpnia, godz. 19:00

Jazz na Statówce - Christian Bakanic

Christian Bakanic's Trio Infernal 19 sierpnia, godz. 19:00

Jazz na Statówce - Josemi Carmona & Javier Colina gościnnie José Ruiz Bandolero

Josemi Carmona & Javier Colina gościnnie José Ruiz Bandolero 26 sierpnia, godz. 19:00

image carousel
20162015201420132012201120102009200820072006

Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz Na Starówce - archiwum 2010

Quincy Jones "Presents" The Alfredo Rodriguez Trio

3 lipca 2010, godzina 19:00, Rynek Starego Miasta

Alfredo Rodriguez - fortepian
Peter Slavov - kontrabas
Francisco Mela - perkusja

Premiera! Wydarzenie. Po raz pierwszy w Europie, odkrycie amerykańskich estrad, protegowany Quincy Jonesa, młody, sensacyjny kubański wirtuoz fortepianu w porywającym koncercie, w programie min: Bach, Chopin, Strawiński.

Wydarzenie. Premiera. Po raz pierwszy w Polsce odkrycie amerykańskiej sceny jazzowej, protegowany samego Quincy Jonesa, młody kubański wirtuoz fortepianu w porywającym koncercie, w programie min: Bach, Chopin, Strawiński.

"Zachwyca nie tylko talent i technika Rodrigueza, kreatywność i jego oddanie muzyce, ale również jego znajomość kompozytorów jak Krzysztof Penderecki, Witold Lutosławski, Astor Piazzolla, "Widzę dla niego wielką przyszłość..." Całe życie współpracuje z największymi muzykami i muszę przyznać, że Alfredo zalicza się do ich grona" - Quincy Jones

" ...brzmi tak, jak mógłby brzmieć Monk, jakby urodził się w ciele Chick Corea, niesiony duchem Bacha, Chopina i Strawińskiego w oranżerii w Hawanie" - Mercury News - Richard Scheinin

"Młody kubański pianista Rodriguez, jest nową wschodząca gwiazda godną uwagi"- The Herald Monterey County- Mac McDonald

"Wielu widzów były całkiem pewnych, że są właśnie świadkami geniuszu w rozkwicie..." Live Jazz: The Monterey Jazz Festival - Michael Katz

24 letni kubański pianista jest jednym z największych odkryć muzycznych ostatnich sezonów nazywany nową, wschodząca gwiazdą USA. Jest gościem prestiżowych festiwali, otrzymuje entuzjastyczne recenzje, opinie krytyków, dyrektorów największych festiwali, autorytetów muzycznych jak Quincy Jones, Herbie Hancock, Wynton Marsalis, Michel Legrand.

W 2006 roku został jednym z 12 pianistów z całego świata, którzy wystąpił na prestiżowym Montreux Jazz Festival. To był jego pierwszy koncert poza Kubą i ten niezwykle błyskotliwy debiut otworzył mu drogę do kariery. Na tym festiwalu odkrył go Quincy Jones (słynny kompozytor, producent, muzyk wielokrotnie nagradzany Grammy) który, stał się jego mentorem, nauczycielem i - jak mówi Rodriguez "stał się jego nowym ojcem". /Kubański pianista otrzymał wiele zaproszeń i wystąpił w tak prestiżowych miejscach jak: Newport Jazz Festival, Playboy Jazz Festival w Hollywood, Music Festival w Austin w Teksasie, Detroit Jazz Festival, Monterey Jazz Festival, San Francisco Jazz Festival, Gilmore Jazz Festival. Solowym koncertem uświetnił prestiżowe Winspear Opera AT& Performing Art. Center w Dallas/ obok H. Hancocka, M. Camilo. / Na jego debiutancki występy w Nowym Jorku i Los Angeles sprzedano wszystkie bilety.

Alfredo Rodriguez jest synem znanego kubańskiego muzyka o tej samej nazwie nazywanego "Elvisem Kuby". Urodził się w Hawanie. Studiował fortepian w prestiżowym Manuel Saumell Classical Music Conservatory w Hawanie. Inspiruje go muzyka Bacha, Beethovena, Strawińskiego, Monka, Billa Evansa, Herbie Hancocka i swego mentora - Quincy Jones'a. Z Quincy Jonesem skomponował muzykę "Better City, Better Life" utworu, który stał się oficjalną melodią /piosenkę World Expo 2010 w Szanghaju.

Koncert pianisty odbywa się w ramach pierwszego europejskiego tournee artysty i jest to także pierwszy występ w Polsce.

więcej informacji na www.alfredomusic.com

© Festiwal Jazz na Starówce