23 Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz Na Starówce
Jazz na Statówce

23 Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz Na Starówce 1 lipca - 26 sierpnia

Jazz na Statówce - Francesco Cafiso Quartet

Francesco Cafiso Quartet 1 lipca, godz. 19:00

Jazz na Statówce - John Pizzarelli & Jobim

John Pizzarelli & Jobim 8 lipca, godz. 19:00

Jazz na Statówce - Oregon

Oregon 15 lipca, godz. 19:00

Jazz na Statówce - Nicholas Payton Afro-Caribbean Mixtape

Nicholas Payton Afro-Caribbean Mixtape 22 lipca, godz. 19:00

Jazz na Statówce - James Carter Quartet "The Flying Particles"

James Carter Quartet "The Flying Particles" 29 lipca, godz. 19:00

Jazz na Statówce - Marek Napiórkowski Sextet

Marek Napiórkowski Sextet 5 sierpnia, godz. 19:00

Jazz na Statówce - TurBikon Grzegorz Turnau / Robert Kubiszyn / Czarek Konrad

TurBikon Grzegorz Turnau / Robert Kubiszyn / Czarek Konrad 12 sierpnia, godz. 19:00

Jazz na Statówce - Christian Bakanic

Christian Bakanic's Trio Infernal 19 sierpnia, godz. 19:00

Jazz na Statówce - Josemi Carmona & Javier Colina gościnnie José Ruiz Bandolero

Josemi Carmona & Javier Colina gościnnie José Ruiz Bandolero 26 sierpnia, godz. 19:00

image carousel
20162015201420132012201120102009200820072006

Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz Na Starówce - archiwum 2010

Nippy Noya & The Globetrotters

10 lipca 2010, godzina 19:00, Rynek Starego Miasta

Nippy Noya - instrumenty perkusyjne
Bernard Maseli - wibrafon
Jerzy Główczewski - saksofon
Kuba Badach - wokal

Rewelacyjny, oryginalny zespół o nietypowym instrumentarium, brzmieniu - wykorzystujący różnorodne stylistycznie gatunki muzyki, gradka dla fanów word - ethno music i indonezyjskiego mistrza perkusjonaliów.

The Globetrotters - World Ethno Jazz w najlepszym wydaniu z udziałem światowej sławy perkusjonisty. Nietypowy skład instrumentalny: głos, saksofony, flet, elektroniczny wibrafon oraz instrumenty perkusyjne, brzmienie zespołu polegające na wykorzystaniu różnych, nieraz odległych stylistycznie gatunków muzycznych jak funk, r&b, jazz, etno, fusion stanowi o bardzo oryginalnym obliczu tego znakomitego zespołu.

W ciągu dziesięciu lat działalności zespół zagrał już około 350! koncertów w Polsce i zagranicą i wydał znakomite płyty: "The Globetrotters", "Fairy Tales of the Trees", "Both Sides" ("All You Want" przez 16 tygodni gościła na "Trójkowej Liście Przebojów" Marka Niedźwieckiego), "Stop Don't Talk".

Nippy Noya - jeden z najwybitniejszych perkusjonistów. Egzotyczne instrumenty zbiera podczas licznych podróży po całym świecie. Jest mistrzem w grze na kalimbie, instrumencie afrykańskiego pochodzenia. Grał z największymi gwiazdami jazzu, rocka, i muzyki pop jak min.: S.Getz, J. McLaughlin, B. Cobham, A. Summers ,The Animals, A. Gilberto, R. Brecker, M. Brecker, B.Cobham, S. Getz, E. Watts, Ch. Mariano, Występował na największych festiwalach jazzowych: "Montreux Jazz", "North Sea Jazz", "Jazz Jatra", "Cannes", "Berliner Jazztage". Jest również wykładowcą AM w Enskede w Holandii.

Bernard Maseli Mistrz wibrafonu, kompozytor, aranżer, producent. Karierę muzyczną rozpoczął z zespołem z Walk Away. Koncertował na największych festiwalach jazzowych w kraju i za granicą. Odbył trasy koncertowe z Urszulą Dudziak, współpracował z zespołem Young Power, z pianistą Zbigniewem Jakubkiem założył ceniony duet pod nazwą "BACK IN", od 1995 współpracuje z Krzysztofem Ścierańskim jako Music Painters. Współpracował między innymi z takimi muzykami jak: Michał Urbaniak, Mino, Dean Brown, Mike Stern, Frank Gambale, Eric Marienthal, Bob Malach, Matthew Garrison . Od wielu lat jest wykładowcą na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej AM w Katowicach, gdzie uzyskał tytuł doktora. Nagrał ponad czterdzieści płyt.

Jerzy Główczewski Znakomity saksofonista, flecista. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Obecnie wykładowca klasy saksofonu tej uczelni. Współpacował z super grupą Ergo Band i Grażyną Łobaszewską, Jarkiem Śmietaną i EXTRA BALL, Alex Band z którym dokonał wielu nagrań płytowych i telewizyjnych, akompaniując znanym wykonawcom na festiwalach w Sopocie i Opolu. Od wielu lat uczestnik nagrań muzyki filmowej Zbigniewa Preisnera w tym słynnego "Requiem for My Friend", którego premiera miała miejsce w Londynie w Royal Festival Hall z BBC Concert Orchestra.

Kuba Badach Znakomity wokalista o unikalnym głosie. Jako 12 latek przygodę z muzyką rozrywkową rozpoczął w 1988r od międzynarodowego musicallu "PEACE CHILD" pod kierownictwem Wiesława Pieregorólki. Otrzymał pierwszą lokatę w High School w USA i skończył studia na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej AM w Katowicach.Współpracował z Mieczysławem Szcześniakiem, Ryszardem Rynkowskim i Andrzejem Zauchą, Katarzyną Gaertner, Robertem Jansonem. Na stałe współpracuje z grupą "Polucjanci" jako producent, kompozytor i aranżer z zespołem "The Globetrotters".

© Festiwal Jazz na Starówce