23 Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz Na Starówce
Jazz na Statówce

23 Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz Na Starówce 1 lipca - 26 sierpnia

Jazz na Statówce - Francesco Cafiso Quartet

Francesco Cafiso Quartet 1 lipca, godz. 19:00

Jazz na Statówce - John Pizzarelli & Jobim

John Pizzarelli & Jobim 8 lipca, godz. 19:00

Jazz na Statówce - Oregon

Oregon 15 lipca, godz. 19:00

Jazz na Statówce - Nicholas Payton Afro-Caribbean Mixtape

Nicholas Payton Afro-Caribbean Mixtape 22 lipca, godz. 19:00

Jazz na Statówce - James Carter Quartet "The Flying Particles"

James Carter Quartet "The Flying Particles" 29 lipca, godz. 19:00

Jazz na Statówce - Marek Napiórkowski Sextet

Marek Napiórkowski Sextet 5 sierpnia, godz. 19:00

Jazz na Statówce - TurBikon Grzegorz Turnau / Robert Kubiszyn / Czarek Konrad

TurBikon Grzegorz Turnau / Robert Kubiszyn / Czarek Konrad 12 sierpnia, godz. 19:00

Jazz na Statówce - Christian Bakanic

Christian Bakanic's Trio Infernal 19 sierpnia, godz. 19:00

Jazz na Statówce - Josemi Carmona & Javier Colina gościnnie José Ruiz Bandolero

Josemi Carmona & Javier Colina gościnnie José Ruiz Bandolero 26 sierpnia, godz. 19:00

image carousel
20162015201420132012201120102009200820072006

Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz Na Starówce - archiwum 2010

Grace Kelly Quintet

17 lipca 2010, godzina 19:00, Rynek Starego Miasta

Grace Kelly - sax/wokal
Jason Palmer - trąbka
Doug Johnson - fortepian
Evan Gregor - kontrabas
Ferenc Nemeth - perkusja

Wydarzenie. Premiera! Po raz pierwszy w Polsce "The Princess of Jazz" amerykańska saksofonistka, wokalistka, 18 - letnie "cudowne dziecko", występuje w najważniejszych miejscach, zadziwia ilością prestiżowych nagród i pochwał światowych gigantów z którymi koncertuje min.: Wynton Marsalis, Dave Brubeck, Phil Woods, Lee Konitz

Premiera. Po raz pierwszy w Polsce "The Princes of Jazz", amerykańska saksofonistka, wokalistka, 18 -letnie "cudowne dziecko muzyki" zadziwia talentem, ilością prestiżowych nagród i pochwał gigantów jazzu z którymi koncertuje jak Wynton Marsalis, Dave Brubeck, Phil Woods.

" Grace Kelly gra inteligentnie, dowcipnie i z uczuciem. Ma niezwykłe, wrodzone zdolności i umiejętność adaptacji co jest oznaką jazzowego muzyka pierwszej wody " - Wynton Marsalis

"Kiedy mówimy o Grace Kelly ... to słuchacze dzielą się na dwie grupy - pierwsza to ludzie zachwyceni jej talentem, kreatywnością... i druga, to ci którzy jeszcze nie poznali tej utalentowanej młodej artystki ".

Grace Kelly. Ma zaledwie 18 lat i już mówi o jej niezwykłej karierze i zaskakującej liście osiągnięć. Entuzjastyczne opinie, recenzje, pochwały autorytetów muzycznych, krytyków, publiczności.

Występuje w najważniejszych miejscach na świecie - Birdland, Kennedy Center, Carnegie Hall. W 2008 roku Wynton Marsalis, szef artystyczny nowojorskiego Lincoln Center był tak zachwycony koncertami Grace, że zaprosił ją do występu z orkiestrą w waszyngtońskim Kennedy Center Eisenhower Theatre na inauguracyjnym koncercie obchodów dnia Martina Luthera Kinga.

Harry Connick Jr. zaprosił Grace do występu ze swoją orkiestrą. W 2008 r., wystąpiła m.in. z Marian McPartland na Boston Music Awards, a jej koncert okrzyknięto najwybitniejszym występem roku. Zdominowała Down Beat Student Music Awards, zdobywając najwyższą nagrodę dla najlepszej saksofonistki altowej i wokalistki, w 2009 r. krytycy muzyczni z Down Beat Critic Poll dali jej wyróżnienie w kategorii "Alto Saxophone Rising Star" zostając najmłodszą laureatką /17 lat/ tej nagrody w jej historii.

W wieku 6 lat rozpoczęła naukę gry na pianinie. Od dziecka pasjonował ja śpiew, taniec, pisanie piosenek i teatr - do tych pasji dołączyła fascynacja jazzem - szczególnie nagraniami Stana Getza. Studiuje na Berklee College of Music w Bostonie. Mając jedynie 12 lat nagrała swą pierwsza płytę "Dreaming" /2004 r./. Kolejne dwupłytowe wydanie "Times Too" /2005/ bardzo dojrzała prezentacja standardów a tytułowe "Every Road I Walked" z kolejnego CD wydanego w 2006, zdobyło nagrodę ASCAP Foundation i zaproszenie do występu z Boston Pops.

Występowała z gigantami jazzu jak Dave Brubeck, Hank Jones, Phil Woods, Russel Malone, Lee Konitz /jej pedagog i mentor/ z którym, w 2008 r. nagrała dwa utwory na swą czwartą płytę "GRACEfulLEE". Płyta otrzymała rzadką ocenę 4 i pół gwiazdki w rankingu Down Beat jako najlepsza płyta roku. Najnowsza płyta "Mood Changes"., promowana na festiwalu zawiera m.in. cztery kompozycje autorstwa Grace.

Będzie to pierwszy koncert artystki w Polsce.

więcej informacji na http://www.gracekellymusic.com/

© Festiwal Jazz na Starówce