23 Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz Na Starówce
Jazz na Statówce

23 Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz Na Starówce 1 lipca - 26 sierpnia

Jazz na Statówce - Francesco Cafiso Quartet

Francesco Cafiso Quartet 1 lipca, godz. 19:00

Jazz na Statówce - John Pizzarelli & Jobim

John Pizzarelli & Jobim 8 lipca, godz. 19:00

Jazz na Statówce - Oregon

Oregon 15 lipca, godz. 19:00

Jazz na Statówce - Nicholas Payton Afro-Caribbean Mixtape

Nicholas Payton Afro-Caribbean Mixtape 22 lipca, godz. 19:00

Jazz na Statówce - James Carter Quartet "The Flying Particles"

James Carter Quartet "The Flying Particles" 29 lipca, godz. 19:00

Jazz na Statówce - Marek Napiórkowski Sextet

Marek Napiórkowski Sextet 5 sierpnia, godz. 19:00

Jazz na Statówce - TurBikon Grzegorz Turnau / Robert Kubiszyn / Czarek Konrad

TurBikon Grzegorz Turnau / Robert Kubiszyn / Czarek Konrad 12 sierpnia, godz. 19:00

Jazz na Statówce - Christian Bakanic

Christian Bakanic's Trio Infernal 19 sierpnia, godz. 19:00

Jazz na Statówce - Josemi Carmona & Javier Colina gościnnie José Ruiz Bandolero

Josemi Carmona & Javier Colina gościnnie José Ruiz Bandolero 26 sierpnia, godz. 19:00

image carousel
20162015201420132012201120102009200820072006

Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz Na Starówce - archiwum 2010

Robin McKelle Quartet

24 lipca 2010, godzina 19:00, Rynek Starego Miasta

Robin McKelle - wokal
Sam Barsh - instrument klawiszowe, fortepiany
Reggie Washington - kontrabas
Nate Morton - perkusja

Premiera. Po raz pierwszy w W-wie znakomita amerykańska wokalistka o brzmieniu głosu porównywana z Ellą Fitzgerald, w najnowszym albumie "Mess Around", uczta dla fanów soulu, rytm and bluesa i jazzu lat 60.

Premiera. Po raz pierwszy w W-wie znakomita nowojorska wokalistka o brzmieniu głosu porównywana z Ellą Fitzgerald, w najnowszym albumie "Mess Around", uczta dla fanów soulu, bluesa, jazzu lat 60.

Robin McKelle Od najmłodszych lat miała kontakt z muzyką. Była wokalistką w kilku zespołach R&B. W wielu 15 lat równolegle ze śpiewem uczyła się grać na fortepianie i rogu francuskim. Studiowała jazz na Uniwersytecie w Miami (1994-1996), następnie przeniosła się do Berklee College Of Music w Bostonie, gdzie później pracowała jako pedagog. Po studiach regularnie koncertowała z różnymi artystami śpiewając back wocals. Odbyła trasy koncertowe z takimi artystami jak min.: Michael McDonald i Bebe Winans.

W 2004 roku wygrała Konkurs Theloniousa Monka, a wygrana otworzyła jej drogę do kariery. Była zapraszana przez takich gigantów jazzu jak Herbie Hancock, Wayne Shorter, Terence Blanchard. Już jej pierwszy album "Introducing Robin McKelle" okazał się sukcesem, utrzymywał się na Billboards Top w USA i Europie. Kolejny album amerykańskiej wokalistki to "Modern Antique" poświęcony swingowi. "Mess Around" to najnowszy album artystki, nagrany w lutym 2010 r przez RCA Sony Music.

Album zrywa z klasyczną formą i prezentuje szaloną mieszankę R&B, soulu i jazzu. Płyta to mariaż tradycji muzyki soulowej z niespotykaną siłą i autentycznością.

"Marzyłam o nagraniu takiego albumu od dawna. Projekt łączy w sobie wiele gatunków, wszystkie style muzyczne, które kocham i które definiują moją osobowość. To organiczna, z krwi i kości płyta nagrana z bliskimi mi muzykami. Jest zabarwiona brzmieniami z lat 60., inspirowana albumami, które w tamtych czasach nagrywali Ray Charles czy Nina Simone".

Płyta łączy w sobie zarówno nowe, interpretacje klasycznych soulowych standardów oraz kompozycje własnego autorstwa, a także zaskakujące aranżacje przebojów z pogranicza kultury popularnej Leonarda Cohena, Bee Gees, The Beatles.( Na płycie towarzyszy jej wielu znanych muzyków, m.in. Fred Wesley, legendarny puzonista Jamesa Browna).

Robin Mc Kelle obdarzona jest pięknym, głębokim, ciepłym głosem o dużej ekspresji. Jej płyty są bardzo pochlebnie przyjmowane przez międzynarodową publiczność j krytykę. Koncertuje w USA, Europie i Azji.

więcej informacji na www.robinmckelle.com

© Festiwal Jazz na Starówce