23 Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz Na Starówce
Jazz na Statówce

23 Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz Na Starówce 1 lipca - 26 sierpnia

Jazz na Statówce - Francesco Cafiso Quartet

Francesco Cafiso Quartet 1 lipca, godz. 19:00

Jazz na Statówce - John Pizzarelli & Jobim

John Pizzarelli & Jobim 8 lipca, godz. 19:00

Jazz na Statówce - Oregon

Oregon 15 lipca, godz. 19:00

Jazz na Statówce - Nicholas Payton Afro-Caribbean Mixtape

Nicholas Payton Afro-Caribbean Mixtape 22 lipca, godz. 19:00

Jazz na Statówce - James Carter Quartet "The Flying Particles"

James Carter Quartet "The Flying Particles" 29 lipca, godz. 19:00

Jazz na Statówce - Marek Napiórkowski Sextet

Marek Napiórkowski Sextet 5 sierpnia, godz. 19:00

Jazz na Statówce - TurBikon Grzegorz Turnau / Robert Kubiszyn / Czarek Konrad

TurBikon Grzegorz Turnau / Robert Kubiszyn / Czarek Konrad 12 sierpnia, godz. 19:00

Jazz na Statówce - Christian Bakanic

Christian Bakanic's Trio Infernal 19 sierpnia, godz. 19:00

Jazz na Statówce - Josemi Carmona & Javier Colina gościnnie José Ruiz Bandolero

Josemi Carmona & Javier Colina gościnnie José Ruiz Bandolero 26 sierpnia, godz. 19:00

image carousel
20162015201420132012201120102009200820072006

Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz Na Starówce - archiwum 2010

Andrzej Jagodziński Trio - Chopin i Jazz

31 lipca 2010, godzina 19:00, Rynek Starego Miasta

Andrzej Jagodziński - fortepian
Adam Cegielski - kontrabas
Czesław "Mały" Bartkowski - perkusja

Polska gwiazda jazzu, jeden z najwybitniejszych pianistów, aranżerów, ambasador Chopina w wersji jazzowej, z programem chopinowskim w 200- setną rocznicę Wielkiego Romantyka

Andrzej Jagodziński Jeden z najpopularniejszych polskich muzyków jazzowych. Wybitny pianista jazzowy, kompozytor, aranżer. Ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie waltorni. Jako pianista i waltornista współpracował min.: z zespołami "Old Timers", kwartetem Janusza Muniaka, Zbigniewa Namysłowskiego, "Prowizorką Jazz Band", "String Connection", "Polish All Stars" Jarosława Śmietany.

Od 1986 roku jest stałym akompaniatorem Ewy Bem. Jako aranżer i kompozytor współpracował z Polskiem Radiem i Telewizją, uczestnicząc w nagraniach wielu programów. Występował niemal na całym świecie, biorąc udział m.in. w prestiżowych festiwalach, jak min.: "Jazz Yatra - Bombay", "Ost -West Nurnberg", "Jazz in Europe - Paris", "Skane Festivalen in Malmo", "Edinburgh Art Festival", "Leverkusener Jazz Tage".

W 1993 roku stworzył zespół "Andrzej Jagodziński Trio". Ich pierwsza płyta "Chopin" okazała się sukcesem, otrzymując min.: nagrodę Polskiego Przemysłu Muzycznego "Fryderyk '94? w kategorii najlepsza płyta jazzowa. Artysta otrzymał nagrodą "Mateusz '94?, przyznaną przez Program III PR za "Jazzowego Chopina i Poezję w Muzyce". Kolejna płyta tria Andrzeja Jagodzińskiego "Chopin Once More" została nagrodzona w 2000 r. Złotą Płytą. W roku 2005 artysta został uhonorowany przez Ministra Kultury Brązowym Medalem "Zasłużony Kulturze GLORIA ARTIS".

Adam Cegielski Należy do czołówki polskich basistów. Absolwent Konserwatorium im. F. Chopina w Warszawie. Jest zdobywcą nagród na The Europe Jazz Competition w Belgii oraz The European Jazz Competition w Niemczech. Współtworzy Trio Andrzeja Jagodzińskiego. Poświęca swój czas nie tylko na jazz, ale także na muzykę klasyczną grając z prestiżową Sinfonia Varsovia Orchestra, pod batutą takich mistrzów, jak: Yehudi Menuhin, Krzysztof Penderecki, Jerzy Maksymiuk. Nagrywał również ścieżki do filmów "Biały" i "Czerwony" Kieślowskiego, oraz płytę "A Farewell to Maria" (GOWI Records) z Tomaszem Stańko.

Czesław Bartkowski Perkusista jazzowy.  Jedna z największych osobistości na scenie polskiego jazzu. Grał z kwintetem Krzysztofa Komedy, kwartetem Zbigniewa Namysłowskiego, "Enigmatic" Niemena, trio Adam Makowicz-Tomasz Stanko, Michał Urbaniak i Urszula Dudziak Group. Współpracował z Art'em Farmer'em, Ben'em Webster'em, Clark'iem Terry.

Występował min.: na Newport Jazz Festival, Pori Jazz Festival, Montreux Jazz Festival, The North Sea Jazz Festival, The New York Jazz Festival, India Jazz Festival. Jest Członkiem Honorowym Tauranga Jazz festival Society oraz The New Orleans Clubs New Castle on Tyne England. Nagrodzony za wkład w rozwój kultury i edukacji artystycznej kraju. Od 1993 - współtworzy Trio Andrzeja Jagodzińskiego. Wykłada perkusję na Wydziale Jazzu na Wyższej Szkole Muzyki w Warszawie.

więcej informacji na www.jagodzinski.art.pl

© Festiwal Jazz na Starówce