23 Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz Na Starówce
Jazz na Statówce

23 Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz Na Starówce 1 lipca - 26 sierpnia

Jazz na Statówce - Francesco Cafiso Quartet

Francesco Cafiso Quartet 1 lipca, godz. 19:00

Jazz na Statówce - John Pizzarelli & Jobim

John Pizzarelli & Jobim 8 lipca, godz. 19:00

Jazz na Statówce - Oregon

Oregon 15 lipca, godz. 19:00

Jazz na Statówce - Nicholas Payton Afro-Caribbean Mixtape

Nicholas Payton Afro-Caribbean Mixtape 22 lipca, godz. 19:00

Jazz na Statówce - James Carter Quartet "The Flying Particles"

James Carter Quartet "The Flying Particles" 29 lipca, godz. 19:00

Jazz na Statówce - Marek Napiórkowski Sextet

Marek Napiórkowski Sextet 5 sierpnia, godz. 19:00

Jazz na Statówce - TurBikon Grzegorz Turnau / Robert Kubiszyn / Czarek Konrad

TurBikon Grzegorz Turnau / Robert Kubiszyn / Czarek Konrad 12 sierpnia, godz. 19:00

Jazz na Statówce - Christian Bakanic

Christian Bakanic's Trio Infernal 19 sierpnia, godz. 19:00

Jazz na Statówce - Josemi Carmona & Javier Colina gościnnie José Ruiz Bandolero

Josemi Carmona & Javier Colina gościnnie José Ruiz Bandolero 26 sierpnia, godz. 19:00

image carousel
20162015201420132012201120102009200820072006

Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz Na Starówce - archiwum 2010

Włodek Pawlik Quartet - Rewers

21 sierpnia 2010, godzina 19:00, Rynek Starego Miasta

Włodek Pawlik - fortepian
Gary Guthman - trąbka
Paweł Pańta - kontrabas, gitara basowa
Cezary Konrad - perkusja

Jeden z najwybitniejszych polskich muzyków jazzowych, kompozytor. "Horovitz Jazzu", na 34 FPFF w Gdyni otrzymał indywidualna nagrodę za muzykę do filmu "Rewers" którą, usłyszymy na koncercie.

Włodek Pawlik. Wybitny pianista i kompozytor. Absolwent klasy fortepianu prof. Barbary Hesse-Bukowskiej AM im. F. Chopina w Warszawie i Hochschule fur Musik w Hamburgu. W 2007 r. otrzymał doktorat macierzystej uczelni, gdzie aktualnie prowadzi wykłady z improwizacji.

W jego dorobku znajduje się ponad 20 autorskich płyt, szereg dzieł muzyki filmowej i kompozycji współczesnych. Jest laureatem wielu krajowych i międzynarodowych konkursów jazzowych m.in: Grand Prix w Duknierce, II nagrody Konkursu Kompozycji Jazzowych w Monaco. Występuje na największych i najbardziej prestiżowych festiwalach jazzowych, min.: North Sea Jazz Festival w Hadze, European Jazz Festival w Atenach a także festiwalach muzyki klasycznej jak Wratislavia Cantans.

Jego działalności koncertowa i dorobek fonograficznemu przyniosły mu szerokie uznanie międzynarodowych mediów. Magazyn festiwalowy "Who i who at North Jazz Festival" 1998 określił go zaszczytnym mianem "Vladimir Horowitz of Jazz". "The Age" ogłosiła trasę koncertową artysty po Australii największym wydarzeniem muzycznym 2002 r., a amerykański "Down Beat" określił jego album "Turtles" nagrany wspólnie z Randy Breckerem (Grammy Award ) mianem wybitny. W roku 2008 skomponował i nagrał w towarzystwie Randy Breckera suitę jazzową "Tykocin", która przez recenzentów Rzeczypospolitej i Gazety Wyborczej uznana została za "Jazzową Płytę Roku".

Artysta jest również twórcą muzyki filmowej, teatralnej, słuchowisk radiowych, a także dzieł symfonicznych, wokalnych i oprawy do baletu współczesnego. Jest autorem muzyki do obsypanych nagrodami filmów "Wrony" i "Pora umierać' Doroty Kędzierzawskiej, a także międzynarodowych produkcji jak m.in. "Nightwatching" Petera Greenwaya. Za muzykę do filmu "Rewers" Borysa Lankosza (Złote Lwy na 34 FPFF w Gdyni) otrzymał Orły 2010 Polskiej Akademii Filmowej, oraz indywidualną nagrodę na tymże festiwalu.

Na płycie "Rewers" znajduje się różnorodna muzyka. Jak określił: "możliwość wejścia z muzyką w obraz i fabułę, która wykracza poza utarte konwencje dała mi coś absolutnie niepowtarzalnego". Operuje na wielu płaszczyznach estetycznych, od nawiązań do muzyki jazzowej w konwencji lat 50 i 60-tych, łączącej elementy quasi-klasyczne, aż po rockowe. Jest to bardzo bogata ścieżka dźwiękowa, naturalnie oddająca moje podejście do muzyki".

więcej informacji na www.wlodekpawlik.home.pl

© Festiwal Jazz na Starówce