23 Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz Na Starówce
Jazz na Statówce

23 Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz Na Starówce 1 lipca - 26 sierpnia

Jazz na Statówce - Francesco Cafiso Quartet

Francesco Cafiso Quartet 1 lipca, godz. 19:00

Jazz na Statówce - John Pizzarelli & Jobim

John Pizzarelli & Jobim 8 lipca, godz. 19:00

Jazz na Statówce - Oregon

Oregon 15 lipca, godz. 19:00

Jazz na Statówce - Nicholas Payton Afro-Caribbean Mixtape

Nicholas Payton Afro-Caribbean Mixtape 22 lipca, godz. 19:00

Jazz na Statówce - James Carter Quartet "The Flying Particles"

James Carter Quartet "The Flying Particles" 29 lipca, godz. 19:00

Jazz na Statówce - Marek Napiórkowski Sextet

Marek Napiórkowski Sextet 5 sierpnia, godz. 19:00

Jazz na Statówce - TurBikon Grzegorz Turnau / Robert Kubiszyn / Czarek Konrad

TurBikon Grzegorz Turnau / Robert Kubiszyn / Czarek Konrad 12 sierpnia, godz. 19:00

Jazz na Statówce - Christian Bakanic

Christian Bakanic's Trio Infernal 19 sierpnia, godz. 19:00

Jazz na Statówce - Josemi Carmona & Javier Colina gościnnie José Ruiz Bandolero

Josemi Carmona & Javier Colina gościnnie José Ruiz Bandolero 26 sierpnia, godz. 19:00

image carousel
20162015201420132012201120102009200820072006

Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz Na Starówce - archiwum 2010

Sergio Pamies Quintet - Flamenco Jazz Project

28 sierpnia 2010, godzina 19:00, Rynek Starego Miasta

Sergio Pamies - fortepian
Julian Sanchez - trabka
Miguel Fernandez - gitara
Marko Lohikari - kontrabas
Gonzalo del Val - perkusja

Wydarzenie. Premiera. Po raz pierwszy w Polsce młody wirtuoz hiszpańskiego fortepianu, mistrz ciekawego połączenia jazzu z flamenco w projekcie "Entre Amigos".

Wydarzenie. Po raz pierwszy w Polsce młody wirtuoz fortepianu, mistrz ciekawego połączenia jazzu i flamenco w projekcie "Entre Amigos"

"Flamenco jazz jest hybrydowym stylem spopularyzowanym przez Chico Corea a w Hiszpanii przez m.in. Paco de la Luca, Diego Amadora. Całkowita fuzja nastąpiła po podjęciu współpracy przez muzyków z obu stron Atlantyku /Paco de la Luca i Johna McLaughlina, Chico Corea oraz Charlesa Benavent'a, Diego Amadora i Pata Metheny oraz Chano Domingueza i Charlie Hadena ".

Sergio Pamies. Znakomity hiszpański pianista, "wykwintny ekspert w dziedzinie fuzji jazzu i flamenco", lider i założyciel zespołu. Pochodzi z Granady. Ukończył studia w prestiżowym Hall of Modern Music and Jazz de Barcelona w klasie fortepianu, był asystentem na North Texas University. Po ukończeniu szerokiej edukacji wrócił do Granady -"ojczyzny flamenco" by zbierać najpiękniejsze tematy tego gatunku. Jego album "Entre Amigos" znalazł się w gronie finalistów prestiżowego rankingu "Revista de Jazz" w 2008 roku. Sergio koncertuje i bierze udział w różnych festiwalach jazzowych w Europie, Ameryce Północnej i Południowej. Współpracuje z wielkimi muzykami hiszpańskimi w tym Joanem Albertem Amargos, Antonio Serrano i Diego Amadorem.

Miguel Fernandez " El Cheyenne" jest pierwszym perkusistą w rodzinie gitarzystów o cygańskich korzeniach. Występy rozpoczął z grupą Color Flamenco, która została laureatem nagrody Awards Music of Andalusia. Współpracuje ze znanymi hiszpańskim gitarzystami, wokalistami, zespołami oraz tancerzami w tym z "La Moneta", z którym odbył światowe tourne. W 2006 roku firma Katho nazwała jego przydomkiem - " El Cheyenne" jeden ze swoich instrumentów.

Gonzalo del Val pochodzi z Burgos. W wieku 7 lat rozpoczął naukę gry na perkusji uczył w Madrycie pod kierunkiem Guillermo McGilla i kontynuował w Konserwatorium przy Operze w Barcelonie pod okiem Marka Miralta. Od 2005 roku gra na wielu festiwalach w Hiszpanii i współpracuje z renomowanymi muzykami. Ścisłą współpracę z Sergio Pamies nawiązał przy pracy nad "Transformaciones", ostatnio nagrał własne kompozycje na CD "Three Musical Stories", inspiracją były filmy Erica Rohmera

Marko Lohikari. Urodził się w szwedzkiej Uppsali. Ukończył klasę kontrabasu i improwizacji na Uniwersytecie w Gothenburgu gdzie uczył się pod okiem Andersa Jormina. Kontynuował naukę na Sibelius Academy w Helsinkach. Współpracuje z wieloma znanymi muzykami, obecnie mieszka w Hiszpanii.

Julian Sanchez urodził się w 1980 roku w Granadzie. Po studiach w Music School of Catalonia w Barcelonie, otrzymał stopień w klasie jazzu i muzyki współczesnej. Brał udział w sesjach nagraniowych i współpracował m.in. z Markiem Turnerem, Bobem Mintzerem i wieloma wielkimi muzykami hiszpańskimi. Obecnie współpracuje z wieloma muzykami, założył własny jazzowy sextet oraz dwa zespoły grające flamenco.

więcej informacji na www.myspace.com/sergiopamies

© Festiwal Jazz na Starówce