23 Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz Na Starówce
Jazz na Statówce

23 Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz Na Starówce 1 lipca - 26 sierpnia

Jazz na Statówce - Francesco Cafiso Quartet

Francesco Cafiso Quartet 1 lipca, godz. 19:00

Jazz na Statówce - John Pizzarelli & Jobim

John Pizzarelli & Jobim 8 lipca, godz. 19:00

Jazz na Statówce - Oregon

Oregon 15 lipca, godz. 19:00

Jazz na Statówce - Nicholas Payton Afro-Caribbean Mixtape

Nicholas Payton Afro-Caribbean Mixtape 22 lipca, godz. 19:00

Jazz na Statówce - James Carter Quartet "The Flying Particles"

James Carter Quartet "The Flying Particles" 29 lipca, godz. 19:00

Jazz na Statówce - Marek Napiórkowski Sextet

Marek Napiórkowski Sextet 5 sierpnia, godz. 19:00

Jazz na Statówce - TurBikon Grzegorz Turnau / Robert Kubiszyn / Czarek Konrad

TurBikon Grzegorz Turnau / Robert Kubiszyn / Czarek Konrad 12 sierpnia, godz. 19:00

Jazz na Statówce - Christian Bakanic

Christian Bakanic's Trio Infernal 19 sierpnia, godz. 19:00

Jazz na Statówce - Josemi Carmona & Javier Colina gościnnie José Ruiz Bandolero

Josemi Carmona & Javier Colina gościnnie José Ruiz Bandolero 26 sierpnia, godz. 19:00

image carousel
20162015201420132012201120102009200820072006

Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz Na Starówce - archiwum 2011

Steinar Aadnekvam Quartet

30 lipca 2011, godzina 19:00, Rynek Starego Miasta

Steinar Aadnekvam - gitara
Jonatan Guzman - fortepian
Patric Thorman - kontrabas
Chris Montgomery - perkusja

Premiera. Po raz pierwszy w Polsce "norweski McLaghlin i Al Di Meola" młody wirtuoz gitary, finalista prestiżowego Norsk Jazzintro w porywającym programie - muzyka brazylijska i jazz w nowej odsłonie.

"Trzeba być głuchym i ślepym by nie zauważyć geniuszu tego młodego norweskiego gitarzysty"... - Rootstime, Belgia

"Gra Steinara Aadnekvam na debiutanckim albumie przypomina McLaughlina i Di Meola" . Album prezentuje talent gitarzysty udowadniając, że należy się z nim liczyć w przyszłości"... . Stephen Miedell / Bergens Tidende / - Aftenposten, Norwegia

"Wciągającą grę na gitarze akustycznej Steinara Aadnekvama " która przypomina ciepłe dźwięki z lat 70-tych " pełne przestrzeni, klimatu z odcieniem groove " troche jak Pat Metheny lecz z pulsującymi nawiązaniami do brazylijskiego jazzu". " Dusty Groove, USA

Steinar Aadnekvam. Młody, 27 "letni norweski wirtuoz gitary, artysta z przesłaniem, który ma wiele do powiedzenia. Jest poszukiwanym gitarzystą, kompozytorem i producentem. Inspiracją dla jego muzyki jest współczesny jazz i muzyka brazylijska.

Jest jednym z najbardziej aktywnych i najczęściej wspominanych młodych szwedzkich gitarzystów. Postrzegany jako artysta z przesłaniem, wirtuoz gitary, który jest równocześnie dojrzałym i pełnym soulu muzykiem. Pochodzi z Bergen w Norwegii, jest częścią europejskiej i brazylijskiej współczesnej sceny muzycznej.

W 2009 roku był nominowany do prestiżowej nagrody "Young Nordic Guitarist" i równie prestiżowej Norsk Jazzintro 2010. Szwedzka prasa uznała jego debiutancką płytę "Simple Things" albumem roku, a europejscy krytycy zgodnie opisują muzykę Steinara jako wyjątkową i często porównują do legendarnych gitarzystów jak John McLaughlin i Al. Di Meola.

Pomimo młodego wieku zdobył już wiele doświadczenia. Dużo podróżował po Danii, Szwecji, Włoszech i Luksemburgu. W wieku 18 lat, po ukończeniu Södra Latin Music College przez kolejne lata uczył się w Sztokholmie, w Royal College of Music. Jego mentorami byli między innymi Mikke Rönnkvist, Alvaro Is-Rojas, Thomas Wixtröm, Andreas Oberg and Sten Höstfält.

W 2005 r. wiedziony potrzebą poszukiwań skontaktował się z hinduskim mistrzem Bansuri " Panditem Hariprasad Chaurasia, przyjmuje zaproszenie do Mombaju gdzie uczy się i mieszka. Wyjeżdża do północno-wschodniej Brazylii, która wywiera na niego duży wpływ i staje się twórcza inspiracją. Od tego czasu Steinar spędza każde pół roku w rejonie Pernambuco. Jako lider swojego zespołu odbył tournee w Norwegii, Szwecji, Finlandii, Szwajcarii, Hiszpanii i Brazylii.

Krążek "Simple Things" Steinera wszedł na rynek ze swą marką "Music Makes You Happy" (MMYH / Plugged), której ideą jest wydanie serii nagrań prezentujących jego muzyczne poszukiwania oraz projekty. "Music Makes You Happy" to także manifest i motto. Podsumowuje: "Muzyka jest esencją szczęścia, pozwala zrozumieć, kim jesteśmy i dostrzec na co nas stać. Gdy słuchamy naprawdę, to muzyka pozwoli nam dotrzeć do naszego wnętrza, naszej duszy". Trudno się z tym nie zgodzić.

więcej informacji na www.steinaraadnekvam.com

© Festiwal Jazz na Starówce