23 Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz Na Starówce
Jazz na Statówce

23 Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz Na Starówce 1 lipca - 26 sierpnia

Jazz na Statówce - Francesco Cafiso Quartet

Francesco Cafiso Quartet 1 lipca, godz. 19:00

Jazz na Statówce - John Pizzarelli & Jobim

John Pizzarelli & Jobim 8 lipca, godz. 19:00

Jazz na Statówce - Oregon

Oregon 15 lipca, godz. 19:00

Jazz na Statówce - Nicholas Payton Afro-Caribbean Mixtape

Nicholas Payton Afro-Caribbean Mixtape 22 lipca, godz. 19:00

Jazz na Statówce - James Carter Quartet "The Flying Particles"

James Carter Quartet "The Flying Particles" 29 lipca, godz. 19:00

Jazz na Statówce - Marek Napiórkowski Sextet

Marek Napiórkowski Sextet 5 sierpnia, godz. 19:00

Jazz na Statówce - TurBikon Grzegorz Turnau / Robert Kubiszyn / Czarek Konrad

TurBikon Grzegorz Turnau / Robert Kubiszyn / Czarek Konrad 12 sierpnia, godz. 19:00

Jazz na Statówce - Christian Bakanic

Christian Bakanic's Trio Infernal 19 sierpnia, godz. 19:00

Jazz na Statówce - Josemi Carmona & Javier Colina gościnnie José Ruiz Bandolero

Josemi Carmona & Javier Colina gościnnie José Ruiz Bandolero 26 sierpnia, godz. 19:00

image carousel
20162015201420132012201120102009200820072006

Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz Na Starówce - archiwum 2012

Kyle Eastwood Band

11 sierpnia 2012, godzina 19:00, Rynek Starego Miasta

Kyle Eastwood - kontrabas
Graeme Blevins - saksofon sopranowy, altowy
Graeme Flowers - trąbka
Andrew McCormack - fortepian
Martyn Kaine - perkusja

Jazzowy Top. Polska Premiera. Po raz pierwszy w Polsce amerykański gitarzysta basowy, kontrabasista, wokalista, kompozytor, syn amerykańskiego reżysera, aktora Clinta Eastwooda. Jest autorem muzyki filmowej, nagrał 6 albumów, koproducentem ostatniego jest i Erin Davis, syn Milesa. Z powodzeniem koncertuje od USA, Japonię po Europę.

" Metropolitan" Kyle Eastwooda to połączenie dźwięków jazzu tradycyjnego jakie znajdziemy w kolekcji płyt jego ojca, Clinta Eastwooda z dźwiękami nowej generacji. Muzyka pozostawia silne wrażenie, jego przekonania i pomysły muzyczne są klarowne a utwory dają głębokie przeżycie." - All about Jazz.

"Eastwood stworzył intrygującą kolekcję utworów jazzowych w których pobrzmiewa funk i latin jazz". Blogeritics Music

"Kontemplacyjne, stworzone z godną podziwu wstrzemięźliwością, pełne przemyśleń i niezwykle łatwe w odbiorze utwory." Evening Standard.

"Eastwood z europejską wrażliwością świetnie łączy różne wpływy ze współczesnym jazzem" - Jazz Times

Kyle Eastwood (ur. 19 maja 1968 w Los Angeles, USA) - amerykański muzyk jazzowy (gra na kontrabasie i gitarze basowej), kompozytor, wokalista, oraz aktor filmowy.

Jest synem Clinta Eastwooda, amerykańskiego aktora i reżysera miłośnika jazzu i (niedoszłego pianisty jazzowego). To właśnie ojciec zaszczepił w nim muzyczną pasję. Co roku Clint Eastwood zabierał całą rodzinę na Monterey Jazz Festival, a będąc osobą znaną dawał możliwość spotkania wielu gwiazd muzyki, takich jak Dizzy Gillespie, Stan Getz, Buddy Rich, Ella Fitzgerald, Sarah Vaughan.

Zaczął od gry na gitarze basowej zasłyszanych utworów różnych gatunków. Przez 2 lata studiował filmoznawstwo na University of Southern California. Po czym w wieku 18 lat odkrył, że jazz to jest to co najbardziej go pociąga. W latach 90. został muzykiem sesyjnym i założył własny kwartet z którym wystąpił na koncercie "Eastwood After Hours: Live at Carnegie Hall" honorującym jego ojca i jego zaangażowanie w promocję jazzu.

Wykazując duże zdolności jako kompozytor znacznie przyczynił się do powstania ścieżek dźwiękowych do 7 filmów ojca, w tym obrazu "Mystic River", który zdobył dwie nagrody Academy Awards oraz "Million Dollar Baby"- 4 Academy Award.

Jako aktor zagrał u boku ojca w m.in. takich filmach jak : " Pewnego lata", " Honkytonk Man","Co wydarzyło się w Madison County".

Kyle jest autorem czterech albumów, From There to Here" ( 1998) to zbiór jazowych standardów, jako wokalistka pojawiła się Joni Mitchell. Drugi, "Paris Blue" (2004) wspiął się na 1 miejsce w jazzowym rankingu we Francji. Trzeci album " Now"( 2006) z udziałem Andrew Mccormacka, laureata BBC Jazz Award, tournee towarzyszące albumowi spotkało się z bardzo dużym entuzjazmem i aprobatą krytyki. 2 lat temu ukazała się jego czwarta płyta "Metropolitan" której koproducentem jest sam Erin Davis, syn Milesa oraz długoletni partner muzyczny Eastwooda Michael Steven. Album przyciągnął uwagę świata jazzu.

Lista muzyków z którymi Kyle współpracował w swojej karierze to najlepsze referencje: Joe Lovano, Toninho Horta, Rosario Giuliani, Philip Catherine, Eric Le Lann, Aldo Romano, André Ceccarelli, Toots Thielemans.

www.kyleeastwood.com

© Festiwal Jazz na Starówce