23 Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz Na Starówce
Jazz na Statówce

23 Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz Na Starówce 1 lipca - 26 sierpnia

Jazz na Statówce - Francesco Cafiso Quartet

Francesco Cafiso Quartet 1 lipca, godz. 19:00

Jazz na Statówce - John Pizzarelli & Jobim

John Pizzarelli & Jobim 8 lipca, godz. 19:00

Jazz na Statówce - Oregon

Oregon 15 lipca, godz. 19:00

Jazz na Statówce - Nicholas Payton Afro-Caribbean Mixtape

Nicholas Payton Afro-Caribbean Mixtape 22 lipca, godz. 19:00

Jazz na Statówce - James Carter Quartet "The Flying Particles"

James Carter Quartet "The Flying Particles" 29 lipca, godz. 19:00

Jazz na Statówce - Marek Napiórkowski Sextet

Marek Napiórkowski Sextet 5 sierpnia, godz. 19:00

Jazz na Statówce - TurBikon Grzegorz Turnau / Robert Kubiszyn / Czarek Konrad

TurBikon Grzegorz Turnau / Robert Kubiszyn / Czarek Konrad 12 sierpnia, godz. 19:00

Jazz na Statówce - Christian Bakanic

Christian Bakanic's Trio Infernal 19 sierpnia, godz. 19:00

Jazz na Statówce - Josemi Carmona & Javier Colina gościnnie José Ruiz Bandolero

Josemi Carmona & Javier Colina gościnnie José Ruiz Bandolero 26 sierpnia, godz. 19:00

image carousel
20162015201420132012201120102009200820072006

Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz Na Starówce - archiwum 2014

Joey Calderazzo Trio

5 lipca 2014, godzina 19:00, Rynek Starego Miasta

Jazzowy Top. Na jedynym koncercie w Polsce wystąpi czołowy przedstawiciel światowej pianistyki jazzowej, Laureat GRAMMY, który zajmuje wysoką pozycję w rankingu współczesnych pianistów. Oprócz swoich projektów współtworzył m.in. Michael Brecker Quartet, ostatnio Brandford Marsalis Quartet.

"Co najbardziej lubię w swoim Trio to jego silny związek ze swingiem, z tradycją jazzu. Korzystam z całego bogactwa jazzowej historii by komponować, kreować współczesne brzmienie. Próbuję łączyć elementy z twórczości moich bohaterów Herbiego, Monka, Chicka, Keitha, Ahmeda, Buda, Kelly i Garlanda - mieszam niczym w mikserze i wychodzi z tego mój własny koktajl!" - J. Calderazzo

Joey Calderazzo. Jeden z najwybitniejszych pianistów ma opinię nieustraszonego improwizatora i indywidualisty. Kompozytor, pianista, akompaniator i najlepszy przyjaciel dwóch najważniejszych saksofonistów ostatnich lat, Michael Breckera i Branforda Marsalisa. Joey Calderazzo jest od 1999 roku członkiem wielkiego kwartetu tego artysty.  Na koncie ma dziewięć płyt solowych oraz z trio, zdobył Grammy i inne ważne nagrody.

Elokwentny amerykański pianista i kompozytor (ur. 27 lutego 1965 w New Rochelle, Nowy Jork) pochodzi z muzycznej rodziny. W wieku siedmiu lat rozpoczął naukę gry na fortepianie.

Jazzowe ostrogi zdobywał w słynnej nowojorskiej Juilliard Arts School, po czym praktykował w Nowym Jorku w zespołach najwybitniejszych twórców współczesnego jazzu. W połowie lat 80. zadebiutował w zespole Michaela Breckera.

Z liderem tym nagrał kilka znaczących albumów oraz odbył entuzjastycznie przyjęte przez publiczność koncerty w USA i Europie. Pracując z Michaelem Breckerem stawał się błyskawicznie popularnym i poszukiwanym muzykiem. Do zespołu zapraszał go Brandford Marsalis (m.in. "album Buckshot LeFonque"), który został także producentem jego autorskich płyt. W 1998 r Joey Calderazzo zastąpił Kenny Kirklanda w Brandford Marsalis Quartet i ta ścisła współpraca trwa do tej pory.

Do swojego debiutanckiego albumu zaprosił Johna Pattitucci i Jeff "Tain" Wattsa. Do swoich zespołów zapraszali pianistę wybitni artyści jak Elvin Jones, Dave Liebman, Arturo Sandoval, Bob Berg. Jego trzy albumy dla wytwórni Blue Note: "In the door", "To know One" i "The Traveler" były nagrane podczas najbardziej intensywnego okresu w jego życiu i odzwierciedlają jego różnorodność a także rozwój muzyczny.

Mnóstwo tras koncertowych nie przeszkodziły artyście w nagrywaniu dla Blue Note serii solowych a także zespołowych płyt. Po "In the door", "To know the one" i "The Traveler" nastąpiły "Secrets", "Our standards", "Simply music", "Joey Calderazzo", " Haiku", i "Aamanecer" i "Joey Calderazzo Trio" nagranych dla różnych wytwórni.

Jako główny muzyk Marsalisa, Calderazzo nagrał albumy: "Music Evolution" i "Methamorphosen", "Braggtown", "A love supreme", "Songs of Mirth and Melancholy".

Jest adiunktem na North Carolina Central University i zawsze muzykę stawia na pierwszym miejscu.

Występuje na całym świecie jako pianista solowy, na czele swego tria i jako członek Branford Marsalis Quartet.

www.marsalismusic.com/joey-calderazzo
en.wikipedia.org/wiki/Joey_Calderazzo© Festiwal Jazz na Starówce