23 Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz Na Starówce
Jazz na Statówce

23 Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz Na Starówce 1 lipca - 26 sierpnia

Jazz na Statówce - Francesco Cafiso Quartet

Francesco Cafiso Quartet 1 lipca, godz. 19:00

Jazz na Statówce - John Pizzarelli & Jobim

John Pizzarelli & Jobim 8 lipca, godz. 19:00

Jazz na Statówce - Oregon

Oregon 15 lipca, godz. 19:00

Jazz na Statówce - Nicholas Payton Afro-Caribbean Mixtape

Nicholas Payton Afro-Caribbean Mixtape 22 lipca, godz. 19:00

Jazz na Statówce - James Carter Quartet "The Flying Particles"

James Carter Quartet "The Flying Particles" 29 lipca, godz. 19:00

Jazz na Statówce - Marek Napiórkowski Sextet

Marek Napiórkowski Sextet 5 sierpnia, godz. 19:00

Jazz na Statówce - TurBikon Grzegorz Turnau / Robert Kubiszyn / Czarek Konrad

TurBikon Grzegorz Turnau / Robert Kubiszyn / Czarek Konrad 12 sierpnia, godz. 19:00

Jazz na Statówce - Christian Bakanic

Christian Bakanic's Trio Infernal 19 sierpnia, godz. 19:00

Jazz na Statówce - Josemi Carmona & Javier Colina gościnnie José Ruiz Bandolero

Josemi Carmona & Javier Colina gościnnie José Ruiz Bandolero 26 sierpnia, godz. 19:00

image carousel
20162015201420132012201120102009200820072006

Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz Na Starówce - archiwum 2014

Reis Demuth Wiltgen Trio

12 lipca 2014, godzina 19:00, Rynek Starego Miasta

Zespół tworzy czołówka europejskich muzyków z Luksemburga o międzynarodowej renomie i dokonaniach, pianista, kompozytor, aranżer, Michel Reis, Marc Demuth znakomity kontrabasista oraz jeden z najbardziej rozchwytywanych perkusistów Paul Wiltgen.

"To jeden z najbardziej oryginalnych brzmiących zespołów. Dzięki ich europejskim klasycznym korzeniom i melodyce, co w połączeniu z amerykańskim rytmem, ekscytującym i dynamicznym, pokazują różnorodność dzisiejszego jazzu". Jean-Michel Leygonie

"Michel Reis ma wyjątkowe brzmienie fortepianu jazzowego, a jego miejsce w świecie pianistów jazzowych jest zapewniona." Lee Prosser - Jazzreview

Zespół tworzy czołówka europejskich muzyków z Luksemburga o międzynarodowej renomie i dokonaniach. Ceniony pianista, kompozytor, aranżer, Michel Reis, Marc Demuth znakomity kontrabasista oraz jeden z najbardziej rozchwytywanych perkusistów Paul Wiltgen.

Michel Reis. Znakomity młody luksemburski pianista i kompozytor jest absolwentem Berklee College of Music oraz The New England Conservatory. Jest finalistą First Moscow Competition for Jazz Performers (Piano 2005) oraz laureatem drugiej nagrody na słynnym Montreux Jazz Solo Piano Competition (2006). Współpracował z wieloma wybitnymi muzykami jazzowymi. Grał z Orkiestrą Filharmonii luksemburskiej. Występował w Europie, Japonii, w USA z Joe Lovano, Danilo Perezem, Dave Hollandem, Esperanzą Spalding. Nagrał pięć albumów jako lider i współlider. Występował na arenie międzynarodowej w wielu najbardziej znanych miejsc i festiwali na świecie jak nowojorskim Blue Note, Knitting Factory, Jazz at Lincoln Center, paryskiej Olimpii, Casa de Musica w Porto, Panama, Montreux Jazz Festival i wielu innych. Obecnie mieszka w Nowym Jorku.

www.michelreis.com
www.reisdemuthwiltgen.com/about

Marc Demuth. Kontrabasista, basista elektryczny, kompozytor jest bardzo aktywnym przedstawicielem nowej generacji jazzowych muzyków europejskich. W wieku 18 lat zdobył stypendium na studia na basie elektrycznym w słynnej Berklee College of Music. Jest absolwent Królewskiego Konserwatorium w Brukseli oraz Królewskiego Konserwatorium w Hadze. Laureat międzynarodowych nagród: najlepszy Solista - Rotary Jazz Competition w Belgii (2001), z Pascalem Schumacherem Quartet- I nagroda i nagroda Publicznej na Tremplin Jazz Awinionie (2004), z portugalskim piosenkarka Sofia Ribeiro- I nagroda na Crest Jazz Vocal (2010). Występował z wieloma słynnymi muzykami jazzowymi jak Michael Brecker, Kenny Werner, Slide Hampton, Florian Weber. Od kilku lat ściśle współpracuje z portugalską wokalistką Sofią Ribeiro, z którą wydał dwa albumy "Dança da Solid"o, "ORIK". W Luksemburgu, w Echternach, wykłada jazz oraz gitarę basową i kontrabas.

www.marcdemuth.com

Paul Wiltgen. Od 2001 mieszka w Nowym Jorku, gdzie zyskał reputację wytrawnego perkusisty jazzowego i awangardowego kompozytora. Jest artystą w pełnym tego słowa znaczeniu, który uznanie zyskał dzięki wyważonej estetyce i pasji. Wiltgen jest absolwetnem Music Conservatory w Esch/Alzette oraz Manhattan School of Music (nauki pobierał m.in. u Davida Liebmana). Był stypendystą Manhattan School of Music. Jest jednym z najbardziej rozchwytywanych perkusistów w Luksemburgu. Grał z największymi europejskimi muzykami jazzowymi. Pojawił się także obok wschodzących gwiazd jak David Binney, Ambrose Akinmusire, Will Vinson, Kurt Rosenwinkel, Franz von Chossy, Tim Collins ,Kristjan Randalu. Od 2004 do 2007 roku w Nowym Jorku był liderem zespołu "Paislies". Obecnie współtworzy Reis / Demuth / Wiltgen Trio.

www.paulwiltgen.com/about/© Festiwal Jazz na Starówce