23 Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz Na Starówce
Jazz na Statówce

23 Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz Na Starówce 1 lipca - 26 sierpnia

Jazz na Statówce - Francesco Cafiso Quartet

Francesco Cafiso Quartet 1 lipca, godz. 19:00

Jazz na Statówce - John Pizzarelli & Jobim

John Pizzarelli & Jobim 8 lipca, godz. 19:00

Jazz na Statówce - Oregon

Oregon 15 lipca, godz. 19:00

Jazz na Statówce - Nicholas Payton Afro-Caribbean Mixtape

Nicholas Payton Afro-Caribbean Mixtape 22 lipca, godz. 19:00

Jazz na Statówce - James Carter Quartet "The Flying Particles"

James Carter Quartet "The Flying Particles" 29 lipca, godz. 19:00

Jazz na Statówce - Marek Napiórkowski Sextet

Marek Napiórkowski Sextet 5 sierpnia, godz. 19:00

Jazz na Statówce - TurBikon Grzegorz Turnau / Robert Kubiszyn / Czarek Konrad

TurBikon Grzegorz Turnau / Robert Kubiszyn / Czarek Konrad 12 sierpnia, godz. 19:00

Jazz na Statówce - Christian Bakanic

Christian Bakanic's Trio Infernal 19 sierpnia, godz. 19:00

Jazz na Statówce - Josemi Carmona & Javier Colina gościnnie José Ruiz Bandolero

Josemi Carmona & Javier Colina gościnnie José Ruiz Bandolero 26 sierpnia, godz. 19:00

image carousel
20162015201420132012201120102009200820072006

Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz Na Starówce - archiwum 2014

Ofir Shwartz Trio

16 sierpnia 2014, godzina 19:00, Rynek Starego Miasta

Ofir Shwartz - fortepian
Gal Shaya - kontabas
Gasper Bertoncelj - perkusja

Premiera. Po raz pierwszy wystąpi w Polsce izraelski pianista j, kompozytor, aranżer i producent uważany za najwybitniejszego izraelskiego muzyka. Zdobywa fanów jazzu na całym świecie, co potwierdzają entuzjastyczne recenzje mediów. Jego progresywne trio gra unikalną muzykę o korzeniach w jazzie, rocku i drum'n'bassie.

"Trio galopuje od ciekawych dźwięków kontrabasowych przez płynące melodie , poprzez energetyczne i fascynujące improwizacje na fortepianie. Współczesny zespół, który wie jak swingować." - The Jazz Times

"Trudno sobie wyobrazić, że w tym spokojnym pianiście tkwi dziki, pełen energii muzyk jazzowy, który gra przed tysięczną, zahipnotyzowaną publicznością." - Press Concert Review

Ofir Shwartz. Wielokrotnie nagradzany izraelski pianista jazzowy, kompozytor, aranżer, producent.

Już w wieku dwóch lat rozpoczął naukę gry na pianinie. Kilkanaście lat później zakochał się w jazzie, miłość ta zmieniła jego poglądy dotyczące muzyki i pozwoliła odkryć powołanie jako kompozytora i improwizatora. Karierę zawodową zaczął w wieku dwudziestu lat. Występował z najlepszymi izraelskimi muzykami oraz na różnych scenach muzycznych - jako lider a także członek zespołu. Uczestniczył w wielu projektach, miał okazję grać w różnych stylach i eksperymentować. Zdobyte w ten sposób doświadczenie pozwalają mu nieustannie komponować, zachowując świeżość, wyjątkowy dźwięk a także eksplorować nieograniczone obszary harmonii i melodii.

Ofir jest kilkukrotnym zdobywcą nagrody izraelskiego Ministerstwa Kultury i Sztuki, nagrody The Haifa Arts Foundation wspieraną przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych , jako jeden z największych młodych twórców propagujących kulturę swego kraju.

Ofir Shwartz Trio to progresywne trio założone w 2006 roku przez Ofira Shwartza, by urzeczywistnić jego wizje, plany muzyczne oraz przedstawić własne kompozycje. Wyjątkowa i unikalna muzyka jaką grają ma swoje korzenie w jazzie, rocku i drum"n"bass. Każdy koncert to magiczne i ekscytujące wydarzenie. Charakterystyczna dla zespołu, wywołana nastrojem chwili zmiana rytmu od łagodnych melodii do dysonansu wciąga słuchaczy i pozwala nawiązać emocjonalną, szczerą więź z publicznością.

Zespół Ofira tworzą, Gasper Bertoncelj (Słowenia) perkusista - muzyk o międzynarodowym doświadczeniu, znany z mistrzowskiej gry, melodyki i budowania unikalnych struktur rytmicznych, Gal Shaya (Izrael) kontrabasista " młody talent, zyskuje szerokie grono fanów, których fascynują jego fantastyczne solówki i niezwykły "groove".

W 2010 roku Trio nagrało swój pierwszy album "Earlier in Time" a w 2013 kolejny album "Hades of Fish". Oba albumy otrzymały entuzjastyczne recenzje krytyków i uznanie odbiorców na całym świecie. Album, który wnosi nowego ducha do nowoczesnego jazzu. Zajmuje słuchacza w zupełnie innym eksperymencie muzycznym, dodając styl rock-owy, nie zapominając o łagodnych, melodyjnych, balladach.

www.ofirshwartz.com
en.wikipedia.org/wiki/Ofir_Shwartz

© Festiwal Jazz na Starówce